Миколаївська та Херсонська області лідирують у розмінуванні сільськогосподарських земель
У серпні сапери провели обстеження 23,4 тисяч гектарів прифронтових територій в Миколаївській та Херсонській областях. Про це повідомляє пресслужба Верховної ради України.
Очищення сільськогосподарських земель від вибухівок та хімічних забруднень є пріоритетом для держави, оскільки це важливо для забезпечення продовольчої безпеки України. Протягом цього року було обстежено та очищено понад 200 тисяч гектарів родючих земель. У серпні аграрії отримали доступ до понад 20 тисяч гектарів очищених ділянок.
Розмінування земель на деокупованих і прифронтових територіях відновлює життя в цих регіонах, надаючи можливість аграріям продовжити роботу. Перед передачею землі операторам сільського господарства проводиться обстеження на наявність мін та вибухівок, які потім знешкоджуються.
Наразі в Україні діє 53 оператори, це майже вдвічі більше, ніж на початку року. За прогнозами експертів, для ефективного розмінування країна потребуватиме близько 10 тисяч саперів, щоб протягом 5 років очистити всі забруднені землі.
Наразі сапери вже обстежили понад 224 тисяч гектарів територій, з яких у серпні — майже 23,4 тисячі. Найбільші обсяги робіт проведені на Херсонщині – 184,5 тисяч гектарів, Харківщині – 17,5 тисяч гектарів та Миколаївщині – 12,1 тисяч гектарів.
Також створено ринок гуманітарного розмінування, завдяки якому аграрії можуть отримати 100% компенсацію за цю послугу, що значно спрощує процес очищення земель.
Цього року Україна посилила свої спроможності у сфері гуманітарного розмінування. На початок 2024 року в країні не було жодної машини для розмінування, однак наразі у дії вже 82 таких машин. Наприклад, на Херсонщині сапери успішно розмінували майже половину деокупованого правобережжя.
Весною розпочалася програма підтримки фермерів з очищення та відновлення сільгоспземель, які постраждали від військових дій з лютого 2022 року.
У Миколаївській області деякі аграрії самостійно зачищають поля від вибухонебезпечних предметів за допомогою спеціалізованої техніки. Вони використовують гідравлічний механізм на тракторі, який з великою силою відштовхує небезпечні предмети з землі. Трактор працює у дистанційному режимі, його керування здійснюється за допомогою пульта на відстані 300 метрів.
INTENT