З 7 серпня по 7 вересня цього року Херсонський обласний благодійний фонд “Об’єднання” провів онлайн-опитування “Користування інформаційними джерелами в громадах Херсонської області” серед мешканців шести громад Херсонської області, де сформовані Робочі групи з питань громадської безпеки та відновлення. Темою дослідження стало “Використання інформаційних джерел в громадах Херсонської області”. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів, які поділилися своїм ставленням до інформаційного середовища регіону.
Основні питання стосувалися джерел інформації, що найбільше цікавить населення, а також тем, щодо яких вони хотіли б отримати більше відомостей.
Серед основних висновків можна виокремити:
- 59% опитаних регулярно моніторять новини про свою громаду, роблячи це щогодини або кілька разів на день. Ще 23% звертаються до новин 1-2 рази на день.
- Соціальні мережі, зокрема Телеграм, Facebook та Вайбер, є основними каналами отримання інформації. При цьому переважна більшість користується неофіційними джерелами. Серед офіційних найпопулярнішими є сторінки громад у Facebook, їхні офіційні сайти та Вайбер-групи.
- Найбільш запитуваним контентом є інформація про життя громади (83%), обстріли (49%) та гуманітарну допомогу (38%). Водночас, в інформаційному просторі громади відчувається брак новин про життя громади (25%), відновлення та відбудову (24%) і контактної інформації різних установ (22%).
Для детальнішого ознайомлення з результатами опитування можна перейти за посиланням.
В аналізі результатів дослідження брали участь Микола Гоманюк, голова Херсонського обласного відділення Соціологічної асоціації України, та Ігор Даниленко, аналітик ТОВ Нью Імідж Маркетинг Груп.
Дослідження було здійснене в рамках ініціативи «Херсонська область: громадська безпека та відновлення в умовах змін», що реалізується Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання» за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та фінансування Уряду Данії в межах Програми відновлення та зміцнення миру.