Опубліковано звіт, що підсумовує результати онлайн-опитування, проведеного за допомогою інтерактивної анкети. Посилання на анкету було надіслано потенційним респондентам із бази даних дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади.
Мета дослідження: вивчити особливості споживання інформації серед жителів Херсона.

Основні результати:
Більше половини респондентів (53%) перевіряють новини кілька разів на день, ще 26% це роблять щогодини, а 17% обрали варіант «1-2 рази на день».

94% опитаних вказали на телеграм-канали як основне джерело інформації про громаду. Також важливими джерелами є спілкування з родичами та друзями – 57%. З невеликим відривом користуються Ютубом, Фейсбуком та інтернет-сайтами: 36%, 35% та 34% відповідно. Вайбер-групи використовують 25%, а телебачення – 17%. Жителі Херсона, які перебувають за межами громади, більше покладаються на особисті контакти (66%), в той час як нинішні мешканці частіше звертаються до Вайбера (30%) та телебачення (24%).

Серед найпопулярніших Телеграм-каналів перші три позиції зайняли: Х*евый Херсон (77%), Херсон: Война без фейков (61%) та Николаевский Ванёк (57%). Також високою популярністю користуються канали Суспільне Херсон (31%), Костянтин Риженко (28%), Мост (23%) та Вгору. Херсон (20%). Приблизно 20% опитаних використовують ТГ-канали місцевих органів влади.

Серед офіційних ресурсів найчастіше перегляданими є Телеграм-канали. Щодня їх переглядає 21% респондентів для ОДА-ОВА та 22% для міської військової адміністрації. Офіційний сайт посідає друге місце з показником щоденних відвідувань 13% (ОДА-ОВА) та 14% (міська ВА). Фейсбук-сторінки ВА менш популярні, отримуючи лише 10% та 9% переглядів відповідно.

Серед респондентів, які проживають в Херсоні, використання офіційних джерел є значно вищим. ТГ-канали ОДА-ОВА та міської ВА щодня переглядають 26% та 31% опитаних. Офіційні сайти відвідують 20% та 19% респондентів, а ФБ-сторінки – 14% та 13%. Жителі, які знаходяться за межами Херсона, рідше користуються офіційними інформаційними ресурсами. Так, ТГ-канал ОДА-ОВА переглядає лише 14% опитаних, всі інші ресурси мають 7% або менше.

Більшість респондентів шукають інформацію про обстріли (82%), активність громади (71%), тривоги (41%), соціальні послуги (34%), відновлення (33%), можливості гуманітарної допомоги (33%) та контакти різних установ (29%). Жителі, які перебувають за межами міста, частіше цікавляться інформацією про обстріли (88% проти 78% жителів міста) та активність громади (84% проти 62%), а також про відновлення (38% проти 30%).

Що стосується інформації, якої не вистачає опитаним, на першому місці стоїть гуманітарна допомога (35%), далі соціальні послуги (34%) і відновлення (29%). Жителі, які живуть за межами міста, частіше відзначають брак інформації про відновлення (37% проти 23% жителів міста) та можливості відшкодування (32% проти 24%). Натомість мешканці міста частіше вказують на дефіцит інформації про гуманітарну допомогу (44% проти 23%), можливість безкоштовних консультацій (26% проти 19%) і транспортне сполучення (22% проти 14%).

Співставлення інформації, яку респонденти шукають на офіційних каналах, та якої їм вистачає, показує, що в цілому респондентам вистачає інформації на більшість тем, ніж ті питання, які їх цікавлять. Це свідчить про те, що багато відомостей уже доступні або активно поширюються іншими способами, аніж через офіційні канали. Брак інформації відзначається лише у випадку гуманітарної допомоги, де лише 39% опитаних зазначили, що інформації достатньо (хоча 33% активно її шукають). Лише 47% знаходять вичерпну інформацію про відшкодування житла (це питання цікавить 25% опитаних).

З повним звітом дослідження можна ознайомитися, завантаживши його:

Дослідження проведено благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» в рамках програми підтримки громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується організацією Pact в Україні.
Одержані результати є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Відтворення і використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включно з графічним, електронним, копіюванням або іншими способами, можливе лише з обов’язковим посиланням на джерело.

ЗАХИСТ

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts