Це селище славиться своєю історією та сильними людьми, які протистояли труднощам.

Про це повідомляє голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Два роки тому селище було звільнене від окупантів і нині проходить відновлення після важких випробувань», – зазначив він.

Прокудін підкреслює, що мешканці Високопілля демонструють надзвичайну силу духу, зберігаючи віру та відбудовуючи своє життя попри всі складнощі.

«Ви вже довели, що здатні витримати труднощі, і я переконаний, що на вас чекає мирне і успішне майбутнє», – зазначив голова ОДА.

Високопілля (до 1915 року — Кронау, нім. Kronau) — це селище в Україні, розташоване в Бериславському районі Херсонської області, є адміністративним центром Високопільської громади. Відстань до обласного центру автомобільними шляхами становить приблизно 146 км.

Селище було засноване в 1869 році німецькими переселенцями з Таврійської губернії як колективне поселення з назвою Кронау. В перші роки колонії сюди на сезонні роботи прибували малоземельні та безземельні селяни з українських губерній. Частина з них залишалася зимувати, одружувалася та облаштовувала свої господарства поруч із німецькими колоністами, вивчаючи їхню культуру та звичаї. З часом у селищі сформувалися чотири основні спільноти: українська, німецька, російська та єврейська.

У 1915 році селище отримало нову офіційну назву – Високопілля, що відображає його географічне розташування на високому вододілі між ріками Дніпро і Інгулець.

З 1918 року Високопілля стало частиною Української Народної Республіки, але згодом відчуло на собі радянську окупацію.

З 1920 до 1923 років селище входило до Криворізького повіту Катеринославської губернії, а з 1923 по 1926 рік – до Апостолівського району Криворізького округу.

9 березня 2015 року під час протестів відбувся демонтаж пам’ятника Леніну в селищі.

14 липня 2017 року, відповідно до децентралізації, Високопільська селищна рада об’єдналася з місцевою громадою.

14 вересня 2019 року тут відбувся фестиваль «Кронау-Фест», присвячений 150-річчю заснування селища.

У мальовничому Високопіллі проходить регіональний фестиваль німецько-української культури.

Мешканка селища Любов Іванівна Куцевол розповідає про непросту долю колоністів, які заснували тут німецьку колонію.

19 липня 2020 року, внаслідок адміністративно-територіальної реформи, селище стало частиною Бериславського району.

Ввечері 13 березня 2022 року Високопілля зазнало обстрілу з реактивних систем залпового вогню «Град». Під час атаки постраждали житлові будинки, а того ж вечора селище потрапило під контроль окупантів.

26 червня Збройні Сили України підійшли до селища, звільнивши сусіднє село Потьомкине.

Високопілля, вересень 2019 року

Район.Херсон

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts