У жовтні 2024 року три громади Херсонської області — Тягинська, Калинівська та Бериславська — підписали меморандум, запропонований фахівцями громадської організації “Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень”. Основною метою меморандуму є визначення принципів співпраці між організацією та громадами для реалізації програм, які допомагають Україні.

У меморандумі були визначені основні принципи співпраці: чітке уточнення ролей і обов’язків кожної сторони для досягнення спільних цілей, дотримання принципу неупередженості, гнучкість у застосуванні стратегій, а також забезпечення широкого інформування громади за підтримки міжнародних донорів.

Форми підтримки, які надаватиме “Причорноморський центр”, включають сприяння розвитку демократії участі, залучення громадян до управлінських процесів, підвищення інституційної спроможності організацій у громадах, а також поліпшення планування відновлення, екологічних умов, бюджетної прозорості, економічних можливостей та відкритої взаємодії з місцевими органами влади. Будуть також організовані навчання та розвиток інвестиційних можливостей для місцевих територій.

Ця ініціатива реалізується в рамках проекту “Допомога громадам Херсонської області у впровадженні механізмів громадської участі заради відновлення”. Проект має на меті підтримку Бериславської та Тягинської громад у процесах відновлення, а також перше залучення Калинівської громади до демократії участі.

В даний час проводяться дослідження, спрямовані на оцінку рівня громадської участі в житті громад, створюються діалогові групи, які працюють над впровадженням механізмів безпосередньої демократії. Для представників влади та громади будуть проведені навчання на теми, пов’язані з громадянським суспільством та місцевою демократією. В усіх трьох громадах незабаром розпочне свою роботу Громадська приймальня.

У наступному році фахівці “Причорноморського центру” планують розробити методику оцінки стану громадянського суспільства, яка буде доступною для всіх громад України. Ресурсний центр підтримки місцевої демократії продовжить свою діяльність, консультуватиме діалогові групи з 2016 року.

“Причорноморський центр” має успішний досвід співпраці з громадами Херсонської області, надаючи екpertну допомогу у розвитку громад, включаючи розробку стратегічних документів та програм. Також він залучає громадян до процесу прийняття рішень, що сприяє формуванню діалогу між владою та суспільством, а також вирішенню конфліктів. Слідкувати за актуальною інформацією про діяльність організації можна на їхній веб-платформі та у соціальних мережах: www.facebook.com/pcpsd.org.ua, www.pcpsd.org.ua.

Цю статтю підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проекту “Допомога громадам Херсонської області у впровадженні механізмів громадської участі заради відновлення”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду.

Громадський вісник Херсонщини

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts