Про це повідомили 29 жовтня на офіційній сторінці Facebook Херсонського художнього музею.
Ідентифікація картини відбулася під час проведення “I Міжрегіонального форуму музейних працівників Новоросії”, організованого російською стороною. На захід у Ростов-на-Дону прибули керівники двох музеїв з Херсона, призначені окупаційною адміністрацією. Серед учасників також був Андрій Мальгін — директор “Центрального музею Тавриди”, де зберігаються крадені з Херсона мистецькі твори.
Під час виступу Мальгіна на форумі учасникам демонстрували презентацію, на якій потрапило зображення сховища, куди російські військові звезли награбовані артефакти. Працівники Херсонського художнього музею зазначили, що під час розгляду цього фото їм вдалося впізнати роботу Юрія Августовича.

Кадри з презентації на форумі в Росії, на яких видно викрадену картину з Херсонського художнього музею. Херсонський художній музей/Facebook
Юрій Августович, художник, народився у 1951 році в родині репресованих, перебуваючи з родиною в засланні в Магаданській області. Його матір — киянка Галина Конопацька. У віці від чотирьох до 70 років він проживав у Махачкалі. Творчість митця охоплює живопис, графіку та театрально-декоративне мистецтво. Полотно “На вулиці” характерне для періоду 1970-1980 років і виконане в монохромній палітрі з невеликими градаціями та штрихами.
Загалом під час втечі з Херсона окупанти незаконно вивезли з художнього музею понад 10 тисяч експонатів. Станом на сьогодні вдалося ідентифікувати 128 викрадених творів мистецтва.
Раніше працівники Херсонського художнього музею також встановили особу викраденого військовими росії полотна Олександра Русакова “Портрет художника В.Макса”. Це вже друга робота цього митця, яка опинилася на території Криму незаконно.