У засіданні Верховної Ради України 30 жовтня було ухвалено рішення про скасування планованого підвищення зарплат прокурорам, яке містилось у проєкті бюджету.
Про це повідомляється на офіційній сторінці парламенту.
Фото: Ярослав Железняк
Депутати у складі 242 голосів підтримали скасування, 1 проголосував проти, 6 утрималися, а 62 не взяли участі в голосуванні.
Серед дописувачів із Херсонщини, таких як Вікторія Вагнєр, Володимир Іванов та Сергій Козир, які підтримали зміни, Павло Павліш не голосував.
Раніше народна депутатка Ніна Южаніна зазначала, що планувалося виділити 13,3 мільярда гривень для підвищення зарплат прокурорів на 25%.
За словами Ярослава Железняка, заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, питання підвищення зарплат прокурорів активно обговорювалося депутатами профільного комітету, а також першими особами прокуратури.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що очікувані доходи бюджету складають 2 трлн грн, тоді як витрати плануються на рівні 3,6 трлн грн. Основний акцент зроблено на безпеці та обороні, на які планується витрати 2,22 трлн грн.
В бюджет також включено 400 млрд грн на соціальний захист, який охоплює пенсії, допомогу переселенцям, особам з інвалідністю, а також пільги та субсидії. В галузі охорони здоров’я заплановано 211 млрд грн, а на освіту – майже 170 млрд грн.
Підтримка місцевих бюджетів буде здійснена за рахунок дотацій та субвенцій, а також передбачено 1 млрд грн на гуманітарне розмінування територій.
- У вересні 2024 року керівники Херсонської обласної прокуратури отримали 380 996 гривень 23 копійки.
- У серпні 2024 року зарплата керівника Херсонської обласної прокуратури Сергія Гриценка становила 224 177 гривень 34 копійки, тоді як його три заступники заробили разом 556 153 гривні 49 копійок.
- Згідно з даними розслідування, Херсонська область має найнижчий відсоток отримання груп інвалідності серед прокурорів.