Після руйнування Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня 2023 року внаслідок дій окупаційних військ, до акваторії Чорного моря потрапило від 400 до 600 тонн паливно-мастильних матеріалів.
Про це повідомив Владислав Балінський, хімік і біолог, а також керівник громадської організації “Зелений лист”, в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода “Новини Приазов’я”.
Він підкреслив, що найбільший негативний вплив на екологічний стан Чорного моря було завдано внаслідок руйнування цієї греблі.
“Спочатку відбулося масове опріснення, а потім відбувся шкодливий вплив у вигляді потрапляння різних забруднювачів, у тому числі токсичних речовин та мастильних матеріалів. Фіксувалося потрапляння від 400 до 600 тонн паливно-мастильних речовин у Чорне море”, – зазначив він.
За словами експерта, цвітіння води в Чорному морі також свідчить про те, що в акваторії накопичилися значні кількості токсичних речовин.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року було затоплено 600 км² території Херсонської області. У населених пунктах, розташованих вище греблі, спостерігалася нестача питної води.
- Згодом в акваторію Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря потрапили різноманітні міни, включаючи якірні річкові та протидесантні, які замінували береги Дніпра.
- Організація Об’єднаних Націй оцінює, що Україні завдано збитків у розмірі майже $14 мільярдів внаслідок руйнування Каховської ГЕС.