Сучасна реальність, обумовлена повномасштабною війною, вимагає від громадян більшої уваги до власного життя, зокрема, до документів, що їх засвідчують. Нажаль, зростає кількість випадків знищення, пошкодження та руйнування архівів організацій, які зберігають важливі дані. У відповідь на ці виклики, держава запровадила ряд електронних сервісів, спрямованих на оцифрування документів та запобігання втратам важливої інформації. Громадянам рекомендується перевести свої документи в цифровий формат!
Громадяни можуть звернутись до органів міграційної служби або Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) для отримання ID-картки. Також важливо переконатися, що реєстрація місця проживання підтверджена в реєстрі територіальної громади. Витяг про реєстрацію місця проживання можна отримати через електронний сервіс “Дія”. Актуалізувати дані можна теж через відповідне посилання.
Для підтвердження прав на власність слід звернутись до найближчого ЦНАП, державного реєстратора або нотаріуса для внесення відомостей до Державного реєстру прав.
Щоб зафіксувати технічні характеристики будинку чи інших будівельних об’єктів, необхідно звернутись до технічного інвентаризатора або БТІ для внесення даних до Єдиної системи у сфері будівництва.
Також важливо переконатися, що земельна ділянка приватизована та має актуальний кадастровий номер, що можна зробити через спеціальне посилання.
Для збереження даних про трудовий стаж та оцифрування трудової книжки можна звернутись до територіальних органів Пенсійного фонду, або ж скористатися їх вебпорталом електронних послуг.
Громадяни повинні перевірити, чи всі факти, такі як народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу або зміна прізвища, зареєстровані в Державному реєстрі актів цивільного стану, звернувшись до найближчого відділу ДРАЦС.
Якщо у вас є довідки про пільговий статус, дані про які не відображені в реєстрах, слід подбати про їх належне збереження.
Крім того, рекомендується створити захищену папку на Google Диску або в іншому хмарному сховищі для зберігання сканованих копій важливих документів.
Не забувайте про важливість збереження своєї особистої історії!
Світлана Медвєдєва
Юрисконсульт ГО “Місто сили”
Ця стаття підготовлена в рамках проєкту “Право на відновлення”, що має на меті допомогти мешканцям прифронтових територій Херсонської області в облаштуванні правових питань, та реалізується в рамках програми “EMPOWER”, підтримуваної Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) у співпраці з Європейською Комісією та GIZ.
Громадська організація Місто Сили, NGO MISTO SYLY, NGO The City of Power