Бійці 126-ї бригади територіальної оборони України відзначаються високим професіоналізмом та мужністю. Вони успішно форсували річку Дніпро, співпрацюючи з бригадами морської піхоти та спеціальними розвідувальними підрозділами на лівобережній частині Херсонщини.
Цю інформацію надає публікація у виданні The New York Times.
У серпні 2023 року, виконуючи наказ пробити російські лінії оборони в районі села Козачі Лагері, командир бригади на прізвище Краб перевів свій взвод через річку й просунувся на 800 метрів. Однак, бої були настільки запеклими, що солдати скоро залишилися без боєприпасів. Це дало зрозуміти, наскільки важливою є зміна підходів у постачанні, зокрема у переправці вантажів через річку.
Розвідувально-штурмові підрозділи 126-ї бригади стали першими, хто дійшов до села Кринків і закріпився на його території.
За словами військових, після першого тижня бої значно загострилися. Один із військовослужбовців, 41-річний Сергій, розповів, що його підрозділ боровся протягом шести годин, лише щоб просунутися на 70 метрів. Він також зазначив, що чотири дні не могли евакуювати поранених через атаку противника.
«Один медик загинув, хоча був лише незначно поранений», — поділився Сергій.
Інші солдати згадують, як під час переправи мало не потонули в Дніпрі, обтяжені своїм спорядженням, коли їхні човни затопило.
Протягом жовтня 2023 року обстріли не вщухали, бійці опинилися в умовах жорстоких сутичок, коли російські військові займали одну будівлю, а українці — іншу. Жодна зі сторін не могла вийти без ризику, що залишалися за пітерами.
До листопада російські війська почали відступати, але розпочали авіаудари по будинках, внаслідок чого українські підрозділи втратили зв’язок.
У цей час командир десантно-штурмового батальйону Ігор обходив пошкоджені будівлі в Кринках, намагаючись дізнатися останні новини від бійців.
Бригада здійснювала постачання боєприпасів, їжі та води за допомогою безпілотників, оскільки переправа через річку стала небезпечною. Вони утримували свої позиції в Кринках протягом зими, попри постійні авіаудари, які руйнівно впливали на укриття. На початку літа бригада почала здійснювати операції в іншій зоні річки.
126-та бригада була створена у 2022 році в Одесі з добровольців, більшість із яких не мала військової підготовки.
«Це було справжнє диво. Ми практично не знали один одного, але наші цілі були єдині», — зазначив старший сержант бригади Рул.
Сили бригади брали участь у боях під Миколаєвом, а в ході контрнаступу 2022 року звільнили місто Херсон. Найбільш складними операціями вважаються штурми через Дніпро за спогадами військових.
- Командування дало трьом бригадам морської піхоти 3-4 дні для захоплення 30-кілометрового відрізка від Антонівського мосту до Кринків та просування до траси М-14 на 5-7 кілометрів у глибину окупованої території.
- 16 липня 2023 року, за інформацією з Суспільного, військові повідомили про те, що ЗСУ залишили Кринків декілька тижнів тому. Liga.net зазначила, що українські сили також покинули Урожайне на Донеччині.
- 18 липня 2024 року на мапі бойових дій Deep State відзначено, що частина окупованої території біля Кринків зросла.
- Представник Ради уточнив, що українські військові залишили Кринків, оскільки утримання позицій у цьому населеному пункті стало неможливим через руйнування від обстрілів.
- Журналісти повідомили, що з жовтня 2023 року до червня 2024 року триває пошук 788 українських військових, які зникли безвісти в Кринках.
- Речник оперативного командування “Таврія” зауважив, що втрати ЗСУ біля Кринків значно менші, ніж дії російських військ під час штурму.
- Пресофіцер 126-ї бригади територіальної оборони Віталій Гілевич повідомив, що сили української оборони активно відбивають атаки російських військ та здійснюють розвідувальну діяльність на лівому березі Дніпра.