Повномасштабна війна примусила Миколу Агуру та його родину залишити рідне місто Чорноморськ і розпочати нове життя у Вінничині в абсолютно невідомій для них галузі.
До початку бойових дій Микола керував власним бізнесом із монтажу інженерних систем. Однак, після вторгнення попит на послуги з установки опалення та кондиціонування зник. Бізнес, у який чоловік вкладав багато сил, був змушений зупинитись. Головною турботою стало забезпечення безпеки сім’ї, тому вони вирушили до Хмільника у Вінницькій області. Історію цієї родини висвітлили у сюжеті «ШоТам».
На той час родина вже кілька років інвестувала кошти у місцеве ягідне господарство. Незважаючи на відсутність значного прибутку, Микола вирішив ризикнути і придбати занедбану плантацію.
Незважаючи на брак спеціалізованих знань, Микола взявся за відновлення старої плантації.
«Тема вирощування ягід ніколи не була близькою для нас. Я навчався в Академії холоду, а дружина закінчила педагогічний університет», – розповідає Микола.
Плантація перебувала в жахливому стані: кущі страждали через посуху та недостатній догляд. Чоловік змушений був викорчувати більшу частину куплених рослин. Тоді він вирішив застосувати свої знання у технологіях для порятунку господарства.
Брак коштів на модернізацію спонукав дружину взяти участь у конкурсі для підприємців. Завдяки грантовій програмі вдалося реалізувати ефективну систему поливу.
«Система поливу дозволяє нам вносити добрива безпосередньо в кореневу систему, і це дає дуже добрі результати», – зазначає Микола.
Крім того, на плантації були встановлені опори, які запобігають контакту ягід із землею, що збільшило врожайність.
Незважаючи на труднощі, вже в перший рік після відновлення плантація принесла 13,5 тонн органічних ягід. У сезон тут створюють 20 робочих місць. Навіть у холодну пору року працівники зайняті, оскільки господарство готується до збільшення обсягів врожаю.
«У 2024 році ми зібрали 13,5 тонн ягід. У 2025 році, завдяки системі поливу, опорам і новим висадкам, планується збільшити кількість зібраного врожаю на 300%, що дасть близько 30 тонн ягід», – ділиться планами Микола.
Відновлення плантації стало не лише новою професійною справою для Миколи, а й джерелом натхнення.
«Коли ми сюди прийшли, це було чисте поле, частково заросле. Нам довелося все корчувати і наводити порядок. Щораз, коли я бачу результати – це приносить велике задоволення. Коли приходить весна і все починає відновлюватись: розкішні кущі висотою до 2 метрів, безліч ягід – це надихає. Люди мають роботу, а ти спостерігаєш результати свого труда, це дарує великі емоції», – резюмує він.
Головне фото: pixabay.com, у тексті – скриншоти з сюжету «ШоТам»