Ірина, соціальний педагог і кейс-менеджер одного з допоміжних центрів, почала працювати з двома сестрами – Катериною (14 років) та Тетяною (11 років), які переїхали до нового села півтора року тому через війну, повідомляє “Громадський вісник Херсонщини”.

У минулому році мати дівчат, Діана, звернулася до центру за соціальною та психологічною підтримкою для своїх доньок, які більше двох років майже не спілкувалися з однолітками та не виходили на вулицю. Центр став місцем, де дівчата змогли повернутися до активного життя, знайти нових друзів і розвивати свої таланти.

На початку цього процесу психолог Юлія, представниця ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка”, працювала індивідуально з Катериною і Тетяною. Після початку війни дівчата спілкувалися насамперед лише з батьками, а після відправлення батька на фронт – тільки з мамою. Спочатку Катерина та Тетяна утримували дистанцію, але з часом, завдяки активному окремому середовищу центру, вони почали знайомитися з новими однолітками і стали регулярно відвідувати психологічні заняття та групові заходи. У центрі вони отримали можливість відкрито висловлювати свої думки.

Дівчата захоплюються танцями. Разом з іншими підлітками вони організували танцювальний клуб, де вивчають нові стилі танців та насолоджуються музикою. Мати Діана розповідає, що дітям дуже подобається займатися творчістю, і вони приносять свої шедеври додому в якості подарунків для мами, бабусі та дідуся. Діана навіть організувала виставку дитячих малюнків у квартирі. “Враження дітей від занять у центрі позитивні. Дівчата з радістю йдуть до хабу відразу після онлайн-занять у школі, і підтримують дружбу навіть поза рамками центру”, – зазначає Діана.

Ця історія знайома багатьом родинам Херсонщини. До війни – мирне й щасливе життя, а з початком конфлікту, за словами Діани, “життя було зупинено”. Діти рятувалися від небезпеки в домі і навіть вдень рідко виходили на вулицю. У них був маленький генератор, який допомагав родині та сусідам під час відключень електрики. Проте одного зимового вечора, коли вся родина вечеряла, неподалік їхнього будинку пролунав вибух, і вони вирішили евакуюватися. Через півроку родина повернулася в звичну громаду, але не у рідне село, яке досі під загрозою, а в сусіднє.

Діана разом з доньками, бабусею і дідусем оселилася в невеличкому будинку з двома кімнатами. Дівчатам доводилося робити домашнє завдання на підвіконні, а їхні речі зберігалися в ящиках і торбах на підлозі. Завдяки соціальному супроводу в межах проєкту ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” родині було надано меблі, необхідні для навчання та комфортного побуту.

Центр став для цієї родини місцем відновлення та частинкою спокійного життя: “Я інколи також беру участь у заняттях з елементами арттерапії. Спостереження за дітьми, щасливими й у безпеці, загоює мої емоційні рани, завдані війною. Працівники центру організовують освітні заняття й для батьків”, – говорить Діана. “Діти можуть відволіктися від війни, займатися творчістю, спілкуватися з новими друзями та отримувати знання. Завдяки цьому року мої доньки стали комунікабельнішими, навчились висловлювати свої думки та почуття”.

Громадська організація “Успішна жінка” спільно з ЮНІСЕФ за підтримки уряду Норвегії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджменту родинам з дітьми в Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів, застосовуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.

Фото з сайту “Громадський вісник Херсонщини”.

Місто Сонця – інформаційне видання, новини Херсона, Херсонщини, Події Херсон, Херсонські новини, Україна.

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts