У Білозерці, незважаючи на постійну загрозу, мешканці селища обрали надзвичайну роль. Спільно з військовою адміністрацією та волонтерами активісти організують роздачу гуманітарної допомоги, підтримуючи односельців в ці важкі часи.

Ці активісти, які називають себе квартальними, поділили селище на ділянки, щоб краще організувати допомогу місцевим мешканцям.

Квартальні стали важливою опорою для тих, хто залишається під обстрілами та не в змозі самостійно впоратися з наслідками війни.

Далі ми дізнаємося, як вони працюють, що мотивує їх на таку непросту і часто невдячну справу, і чи не занадто велика це для них відповідальність.

“Квартальні – відповідальні люди, готові допомагати безкорисливо”

Людмила Верестюк, інспектор з гуманітарних питань Білозерської селищної військової адміністрації, розповідає, що мешканці селища, яке до повномасштабного вторгнення налічувало понад 9 тисяч жителів, зуміли згуртуватися і під час лихоліття допомагають один одному.

“Таке самоорганізоване рухання стало особливо помітним у 2023 році. Після звільнення правобережної Херсонщини до нас почали прибувати волонтери та благодійні організації, всі вони прагнули допомогти тим, хто залишився у Білозерці, попри обстріли з Лівобережжя. Спочатку роздача допомоги викликала ускладнення і черги, але з часом на кожній вулиці або її частині почали працювати активісти, які по черзі отримують гуманітарну допомогу, а квартальні забирають та роздають її жителям свого району”, – зазначає Людмила Верестюк.

Як зазначає вона, в Білозерці налічується 98 квартальних, більшість з яких – жінки середнього та старшого віку. Співпраця між ними організована і стала надзвичайно важливою в умовах, коли безпека є пріоритетом.

“Я телефоную квартальним, призначаю окремий час для зустрічі. Ми видаємо їм талон на отримання гуманітарної допомоги. Вони працюють у своїх районах, часто сусіди допомагають розвантажувати доставлену допомогу. Люди похилого віку, звісно, отримують товари на порозі. Проте жоден квартальний не пожалівся мені на труднощі. Всі вони готові безкорисливо допомагати своїм сусідам, навіть якщо це інші вулиці”, – розповідає Людмила.

У співпраці з активістами адміністрація змогла охопити близько 4 тисяч мешканців Білозерки. Люди отримують хліб, воду, продуктові набори та предмети гігієни. Окрему увагу приділяють вразливим категоріям, таким як родини військових, люди з інвалідністю та багатодітні сім’ї.

“Деякі квартальні допомагають доставляти гуманітарну допомогу активістам з інших вулиць, які не мають транспорту. Це ті, кому дійсно важливо підтримати свою громаду”, – говорить Людмила.

Світлана Піскун, квартальна вулиці Фестивальна: “Давайте будемо допомагати один одному!”

Світлана Піскун, мешканка Білозерки, розповідає про те, як стала на шлях допомоги. До повномасштабного вторгнення разом з чоловіком мали продуктовий магазин, який довелося закрити через агресію.

Ті дні для неї стали важкими спогадами – вона згадує про мітинги та рішення вивезти онуку за кордон через небезпечні обставини.

Відразу після звільнення Світлана знову повернулася до дому, де бачила, як люди страждають від наслідків війни, і тому почала шукати допомогу.

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts