У суді почалася розгляд справи про дії 62-річної викладачки з Херсона, яка очолювала кафедру у псевдоуніверситеті окупантів та втілювала стандарти РФ. Її звинувачують у колабораційній діяльності.

За інформацією пресслужби Національної поліції у Херсонській області, обвинувачена – доктор психологічних наук, під час окупації міста добровільно прийняла пропозицію окупантів очолити кафедру у незаконно створеному росіянами навчальному закладі. Цей “університет” знаходився на базі захопленого Херсонського державного університету і працював згідно освітніх стандартів РФ.

Жінку призначили виконувачкою обов’язків завідувачки кафедри прикладної психології. Вона активно організовувала роботу кафедри та впровадження освітніх стандартів держави-агресора. Перед визволенням Херсона окупанти перемістили свій “університет” до тимчасово окупованого Скадовська, а підозрювана втекла туди, щоб продовжувати свою діяльність.

Правоохоронці кваліфікували дії жінки як колаборацію за частиною 3 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Попереднє розслідування завершено, обвинувальний акт затверджено обласною прокуратурою й передано до суду. Зараз їй загрожує до трьох років ув’язнення та заборона обіймати певні посади чи займатися відповідною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Недавно суд виніс вироки двом пенсіонеркам за керівництво окупаційними школами на Херсонщині. Їх засудили за колабораційну діяльність, проте поки що відсутні на слуханнях.

Також перед судом відбудеться розгляд справи колишньої директорки ліцею з Каховського району Херсонської області, яка пропагувала й допомагала впроваджувати російські стандарти в навчальний процес. Жінка проводила пропагандистські заходи, примушуючи учнів і персонал щоранку співати гімн РФ.

Ірина Глухова

INTENT

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts