Голокост – це не просто історичний факт, а глибокий шрам на душі всього людства, символ страждань і явного зла, що виникло внаслідок політики нацистського тоталітаризму. Цей режим призвів до загибелі третини єврейської громади у світі та багатьох представників інших націй.
27 січня, у день звільнення в’язнів найбільшого нацистського концтабору, Освенцима, увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В Україні цей день вшановують на державному рівні з 2012 року. Щорічно працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки організовують ряд тематичних заходів.
Цього року у рамках пам’ятних заходів, учні 8-А та 9-А класів Херсонської середньої школи №44, учні 11-х класів школи №36 та 10-х класів Таврійського ліцею мали можливість взяти участь у літературному заході під назвою «Там, де спинився час, але пам’ять жива. Літературний хронограф».
Протягом заходу підлітки ознайомилися з основними історичними подіями та причинами Голокосту, отримали інформацію про жахливі статистичні дані та концепцію «колективної пам’яті», а також провели паралелі із сучасністю. У вікторині «Голокост – шрам на серці людства» учасники пригадали ключові терміни та символи, що нагадують про уроки, які має засвоїти світ. Вони також здійснили віртуальну екскурсію до меморіалів на території колишніх концтаборів «Аушвіц-Біркенау» та українського некрополя «Бабин Яр», що зберігають пам’ять про трагічні сторінки історії.
Учасники познайомилися з найвідомішими художніми творами, які, незважаючи на тяжкість теми, привертають увагу мільйонів читачів та займають місце у світових бестселерах. Література про Голокост є важливою складовою людської пам’яті і допомагає зрозуміти наслідки ненависті, дискримінації та упередження. Невипадково ці розповіді про любов і підтримку, сильний людський дух та жагу до життя стали основою для багатьох екранізацій.
На завершення заходу учні дізналися історії тих, хто, ризикуючи власним життям, став «праведником світу» і врятував інших. Зі смутком згадали про мільйони людських доль, загублених через жорстокість нацистського режиму. Ці спогади слугують важливим нагадуванням для сьогоднішніх і майбутніх поколінь про кричущі наслідки політики нетерпимості та ненависті, а також про те, як доброта, чуйність і надзвичайний героїзм можуть змінити світ.
Новини Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки