Жителі правобережної частини Херсонської області щодня дізнаються про важкі умови життя на лівому, окупованому російськими військами, березі регіону: переслідування з боку агресорів, обстріли, відсутність доступу до медичних послуг і вакансій, потік пропаганди та примусова мобілізація.
Проте в той же час місцеві колаборанти роблять заяви про розробку планів щодо розвитку регіону, створених з метою збагачення російських чиновників за рахунок страждаючої Херсонщини.
У нашій рубриці “Маячня тижня” ми розглянемо, як так званий “Херсонський технічний університет” презентував місткий проєкт з комплексного розвитку тимчасово окупованих територій.
Нещодавно окупаційний ХТУ урочисто представив план комплексного розвитку Херсонської області, який включає інфраструктурні ініціативи та туристичні об’єкти.
Цей захід ініціювала ректорка ХТУ Галина Райко, яка зуміла побудувати кар’єру в окупаційній системі, змінюючи свої позиції з викладача українського університету на керівництво російського вишу. Служба безпеки України підозрює Райко у співпраці з окупантами, і їй загрожує до 12 років позбавлення волі. Крім того, вона могла бути причетною до відправки студентів на “оздоровлення” до Криму, звідки вони не повернулися.
“Представлена презентація, створена Науково-дослідним інститутом ХТУ за підтримки факультетів інформаційних технологій, технологій та дизайну, економіки та управління, а також інженерії і транспорту, є амбітним планом, спрямованим на створення економіки замкнутого циклу в Херсонській області”, – заявляють у виші.
За словами представників університету, проект охоплює всі ключові аспекти життя регіону, зокрема економіку, освіту, розвиток інфраструктури та туризму. Акцент зроблений на підготовці кадрів на всіх рівнях, починаючи зі шкіл і закінчуючи вищою освітою в ХТУ.
“Запропоновані рішення можуть стати основою для довгострокової стратегії розвитку Херсонської області”, – зазначають у ХТУ.
Проте важко уявити, що регіон, який став символом терору й смерті в наслідок агресії, зможе стати таким, яким його уявляють вороги. У багатьох селах на тимчасово окупованих територіях тривають проблеми з водою, електрикою, газом та Інтернетом місяцями, а тут звучать фальшиві обіцянки від окупантів, за якими насправді ховається бажання привласнити бюджетні кошти, нібито спрямовані на “розвиток нових територій”.