Російські військовослужбовці, які намагаються закріпитися на островах у дельті Дніпра поблизу Херсона, стикаються з серйозними проблемами з постачанням їжі. Останні повідомлення свідчать про те, що багато з них страждають від нестачі продуктів, а радісні заяви пропагандистів, що їх забезпечують безпілотники, виявилися перебільшенням. Як зазначають самі військові, метод доставки їжі за допомогою дронів є вкрай проблематичним, оскільки більшість відправлень псується або втрачається.
Проблему підтверджують кореспонденти “IPC-Південь”, посилаючись на публікації у соціальних мережах.
У грудні 2024 року прокремлівські медіа повідомили, що постачання на острови здійснюється за допомогою дронів. Пропагандисти стверджували, що таким чином доставляють питну воду, консерви, хліб та молочні продукти. Вони зазначали, що один дрон здатен перевезти до 30 кілограмів їжі та спорядження за раз.
“Оператори безпілотників ВДВ постачають продовольство до підрозділів на островах у дельті Дніпра, оскільки звичайний водний транспорт неможливий через загрози з боку противника”, – йдеться у повідомленнях.

Вантажний коптер несе їжу для російських військових. Грудень 2024 року. Фото: російські медіа.
Однак реальність виявилася зовсім іншою. Дружина одного з військовослужбовців поділилася відео, яке надіслав їй чоловік з островів. Він розповідає, що при скиданні продуктів з дронів, багато з них пошкоджується. Банки з консервами розбиваються, а пластикові контейнери з водою не витримують падіння з 50-метрової висоти. “Третій день підряд, ми маємо лише одну вцілілу банку тушонки на трьох, і трохи хліба”, – зауважив військовий, використовуючи ненормативну лексику.

Їжа після приземлення: розбита банка консервів. Фото: соцмережі.
Дружина військового описала ситуацію, що складається на островах, як критичну. “З харчуванням дійсно складно. На відео видно, скільки їжі видається на добу для трьох людей. Це жахливо. Після скидання частина продуктів просто пропадає або псується. Я розумію, що під час війни умови складні, але чи немає способу це вирішити?” – запитала вона.
Отже, інформація про ефективну доставку їжі російським військовослужбовцям за допомогою безпілотників, як і очікувалося, виявилася безпідставною.