Військовий згадує про мітинг, що відбувся 23 лютого на Площі Свободи у Херсоні. На заході зібралась проукраїнська громада, яка прагнула заявити про те, що місто підтримує Україну і не чекає на прихід російських військ.
“У повітрі вже відчувалася напруга, та стало зрозуміло, що війна може розпочатися будь-якої миті. З цими думками я ліг спати, плануючи йти в територіальну оборону. Після цього ми отримали зброю, пройшли первинний інструктаж і знайомилися з нею, готуючись до першої зустрічі з окупантами. Для багатьох це був перший досвід, коли вони тримали зброю в руках, заряджали магазини та вчилися, як користуватися автоматом. Хоча я раніше мав досвід, в той момент все ніби забулося”, — розповідає він.

Військовий на псевдо “Депутат” до початку повномасштабного вторгнення на площі у Херсоні. Суспільне Херсон
Євгену 26 років, і він є військовослужбовцем 34 бригади берегової оборони морської піхоти. До початку вторгнення він займався громадською та політичною діяльністю, працював помічником депутата міської ради, а також працював в міжнародній компанії. Був активним учасником Революції Гідності, що, за його словами, стало причиною отримання позивного “Депутат” після вступу до Збройних Сил 24 лютого 2022 року.
“Я зателефонував своєму другові Сергію і сказав: ‘Треба вирушити на лівий берег, я залишу машину батькам, щоб у разі необхідності вони могли виїхати. Слід рухатись далі.’ Коли з’явилася інформація про перехід російських військ до Херсонської області і про бої біля Раденська та інших населених пунктів, ми вирушили до них. Приїхавши на лівий берег у моє рідне село, дізналися, що армія РФ вже проходить Великі Копані. Це сталося вранці 24 лютого, приблизно о 9-10 годині”, — зазначає військовослужбовець.

Військовий на псевдо “Депутат”, який воює на Херсонському напрямку, лютий 2025 року. Суспільне Херсон
З околиць Олешок у ніч із 24 на 25 лютого Євген разом із товаришами вирушили до Антонівського мосту.
“Ми бачили, як одна з заправок була уражена, і над нею піднімався величезний вогняний шар. Це виглядало дуже вражаюче, адже до того ми такого не бачили. Відчуття були, ніби знято фільм, і самопочуття було на великому адреналіні”, — згадує боєць.
Першого березня 2022 року Євген вступив у бій на Площі Перемоги, де команда змушена була відступити. У цей день він ухвалив рішення залишитись у тимчасово окупованому Херсоні, відмовившись здавати зброю.
“Ми певний час залишалися в тіні, спостерігаючи за ситуацією. Коли зрозуміли, що відбувається в місті, почали організовувати групи та зустрічатися з іншими. Одним із таких місць стала похоронна церемонія високопоставленої особи в Херсоні. Цей захід зібрав різних людей і не підозрівав”, — розповідає Євген.

Військовий на псевдо “Депутат” на Площі Свободи, Херсон.
Площа Свободи в Херсоні має для Євгена особливе значення. У 2013 році він брав участь у Революції Гідності, а 23 лютого 2022 року – у проукраїнському мітингу в мирному Херсоні. Пізніше, у весняний період того ж року, він знову відвідував цю площу під час протестів проти російської окупації.
“Я спілкувався з друзями про майбутні мітинги. В один момент я подивився на годинник, і якраз було 13:00. У мене була угода з побратимом: якщо я о 13:00 не вийду на зв’язок, він має піти з нашого місця. Я відійшов, зв’язався, в цей час чув постріли і суєту. Потім дізнався, що мого товариша затримали”, — розповідає боєць.
У тимчасово окупованому Херсоні “Депутат” залишався до червня 2022 року. Потім виїхав і знову приєднався до підрозділу, брав участь у звільненні правобережної частини Херсонщини. Наразі він продовжує виконувати бойові завдання разом зі своїми товаришами.

Військовий на псевдо “Депутат”, який воює на Херсонському напрямку, лютий 2025 року. Суспільне Херсон
“Краще бути під обстрілами, ніж під окупацією. Це безумовно безпечніше та спокійніше”, — підсумовує Євген.
Суспільне Херсон