2 березня в Київському конференц-залі «Київ Хол» відбудеться захід на честь Дня міста Нова Каховка, організований Міжнародним благодійним фондом «Нова Каховка – це Україна». Це місто було засноване 28 лютого, і його згадують жителі, які через окупацію розкидані по світу. У цей день акцентуємо увагу на підтримку мешканців Нової Каховки, які досі переживають наслідки російської окупації та сподіваються на звільнення.

«У складні часи українці об’єднуються», — зазначають активісти, котрі працюють на тимчасово окупованих територіях. Міста, як-то Сєвєродонецьк, Нова Каховка, Бердянськ, але також інші, залишаються частиною України. З окупованих регіонів надходять безліч світлин, підтверджуючи налаштованість людей: «Боротьба продовжується доти, поки вся Україна не буде вільною».

Щодо подій у Каховському районі інформують військовослужбовці 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців. Ця бригада раніше забезпечувала оборону на Донеччині, а зараз захищає Борислав та правий берег Дніпра.

Як виглядає зруйнована Каховська дамба, військові продемонстрували в одній з українських статей. За їх спостереженнями, російські війська ведуть маскування. «Ситуація змінилася, місто виглядає порожнім, хоча там є люди та ворог», — зазначають військові.

У Новій Каховці окупанти тиснуть на дітей, які залишилися в місті. У місцевій школі було проведено пропагандистську лекцію, котру вела московська представниця. Багато батьків намагаються вберегти дітей від подібних заходів, зазначають активісти.

Окупаційна влада також намагається відібрати квартири у мешканців, зобов’язуючи їх подати документи у «муніципальний округ». Служби безпеки РФ активізували свої дії, затримуючи місцевих жителів, що стало причиною для побоювання рідних та занепокоєння у суспільстві.

«Арешти тривають. Люди безслідно зникають через підозри у контактах із підконтрольною Україні територією. Ми намагаємося евакуювати людей, які опинилися під загрозою», — зазначив мер сусідньої Каховки Віталій Немерець у розмові з європейськими журналістами.

Тим часом у Києві відкритий Координаційний центр гуманітарної допомоги для переселенців з Херсонської області. Центр розташований на вулиці Гаврилишина 11-А і надає комплексну підтримку: гуманітарну допомогу, юридичні консультації та безкоштовний доступ до інтернету для зв’язку з родичами.

Нову Каховку пам’ятають і за межами України. У Хорватії фонтани освітлені назвами окупованих українських міст.

Олеся СКРИПКА, Новий день

Херсон Онлайн общественно политическое интернет издание

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts