Як стало відомо з Центру журналістських розслідувань, 26 лютого міський суд Херсона ухвалив вирок щодо Наталії Тітової, яка у 2022 році очолила відділ документообігу в незаконно створеному «Херсонському технічному університеті». В суді Тітова висловлювала вдячність російським загарбникам та проявляла зневагу до українців. Суд визнав її винною у виправданні військової агресії Росії та призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з умовним покаранням на два роки.
Судовий розгляд виявив, що Тітова Наталія Борисівна, яка народилася 3 вересня 1966 року в Петропавловську-Камчатському, Росія, протягом 2022 року активно брала участь у заходах, організованих російськими військовими. Вона знімала фотографії на таких подіях, як виставка «Правда Донбасу», парад на честь «Дня Перемоги» 9 травня та святкування міжнародного Дня захисту дітей 1 червня, і поширювала їх у соціальних мережах.
У своїх публікаціях Тітова використовувала образливі висловлювання на адресу українців, критикуючи Збройні сили України та висловлюючи подяку Росії за окупацію Криму та розв’язану ними війну в Україні.
Суд кваліфікував її дії відповідно до частини 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за виготовлення та поширення матеріалів, які виправдовують агресію Росії, а також за глорифікацію осіб, що брали участь у збройній агресії.
Тітова була затримана в Херсоні восени 2023 року. На засіданні суду вона заперечувала свою провину.
«Я відвідувала заходи російської влади до «Дня Перемоги» у 2022 році в Херсоні. Усі присутні мали позитивний настрій. Я боялася проявляти свою думку через події 2014 року. Росіяни організували фотовиставку про Донбас, я сфотографувала матеріали та поділилася ними в групі ОСББ. Сподівалася на підтримку, але не отримала її», – цитуються слова Тітової у вироку.
Свідки підтвердили, що Тітова працювала в Херсонському державному технічному університеті, а згодом очолила відділ документообігу у незаконному навчальному закладі.
Сусіди Тітової повідомили, що вона активно поширювала антиукраїнські висловлювання і навіть після звільнення Херсона називала місто російським, нарікаючи на «окупацію». Суд призначив їй чотири роки позбавлення волі з умовним покаранням на два роки та штраф у розмірі майже 27 тисяч гривень за експертні послуги.
Вирок ще не набрав законної сили.