Тема компенсації за зруйноване майно внаслідок бойових дій залишається актуальною для багатьох громадян України. Однак бувають випадки, коли розгляд заяви може бути призупинено. Які причини цього?
Видання «Гривна» раніше повідомляло про ситуації, коли компенсація за пошкоджене майно не надається. Ми визначили 13 причин для відмови у виплаті.
Також існують обставини, за яких громадянин має право на компенсацію, але процедура її розгляду може бути зупинена. Які підстави для зупинки розгляду заяви та які дії варто вжити в такій ситуації? В цих питаннях допоможе «Юридичний порадник для ВПО», розроблений за підтримки Міністерства з питань реінтеграції та Міністерства цифрової трансформації.
Причини зупинки розгляду заяви
Підстави для зупинки розгляду заяви на отримання компенсації за пошкоджене майно описані у пункті 14 «Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, що постраждали внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій та інших дій, зумовлених агресією з боку Росії, через електронну програму “єВідновлення”» (далі – Порядок).
Можливими підставами є такі:
- неподання або неповне подання документів, необхідних за умовами Порядку;
- наявність у комісії документально підтверджених даних про те, що заявнику вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення за статтями, що стосуються національної безпеки;
- відсутність згоди співвласника (або співвласників) об’єкта нерухомого майна на отримання компенсації;
- неможливість присутності власника або його представника на об’єкті для перевірки фактів проведення ремонтних робіт та відповідності даним комісійного обстеження.
Дії у разі зупинки розгляду заяви
Увага! Комісія зобов’язана повідомити заявника про зупинку розгляду протягом наступного робочого дня після ухвалення відповідного рішення.
Заявник, якому повідомлено про зупинку, має розуміти, що це не означає відмову в наданні компенсації.
У рішенні комісії наводиться детальний список підстав для призупинення розгляду. Щоб відновити процес, необхідно усунути ці причини. Наприклад, якщо розгляд зупинено через відсутність згоди співвласника майна, потрібно отримати цю згоду та повідомити про це комісію для поновлення розгляду.
Важливо! Комісія не має права вимагати від заявника надання документів, які не були зазначені в рішенні про призупинення розгляду.
Що робити, якщо усунути причини, що призвели до зупинки розгляду, не вдалося?
Якщо у комісії відсутня повна інформація та/або документи, які стали підставою для зупинки, а заявник не подасть ці матеріали протягом терміну розгляду (30 календарних днів з моменту подачі), комісія має право ухвалити рішення про відмову в наданні компенсації.