Марія Львова-Бєлова, уповноважена з прав дітей РФ, здійснила візит до окупованої Херсонської області

Цю інформацію підтверджують пропагандистські засоби масової інформації, контрольовані окупаційною адміністрацією.
Під час свого візиту Львова-Бєлова оглянула процес відновлення Херсонського будинку дитини та взяла участь у нараді з представниками підконтрольних окупаційній владі установ і міністерств.
Доробок та біографія
За даними BBC, Марія Львова-Бєлова родом з Пензи. Вона набула статусу уповноваженої з прав дитини наприкінці 2021 року. Раніше працювала в Раді Федерації Росії, представляючи пензенський регіон, а також була одним із керівників пензенського відділення “Загальноросійського народного фронту”.
Її діяльність у сфері соціальної роботи з дітьми розпочалася на початку 2000-х років, коли вона заснувала некомерційну організацію “Квартал Луї”, що займалася соціальною адаптацією молоді.
Улітку 2022 року вона заявила про всиновлення дитини з Маріуполя, який перебував під контролем російських військ. Львова-Бєлова публікує фотографії підлітка у своїх соціальних мережах, і про цю історію був створений пропагандистський фільм.
“Хлопця звати Пилип Головня, йому 15 років. Є ймовірність, що він є сиротою – повідомлялося, що востаннє він спілкувався зі своєю матір’ю у 11 років. Однак відсутні незалежні підтвердження цієї інформації”, – зазначено в матеріалах.
Пилип – не єдиний підопічний Львової-Бєлової. На різних етапах опікою жінки перебувало до 18 дітей (станом на березень 2023 року). Деякі з них вже досягли повноліття.
Марія Львова-Бєлова підлягає міжнародним санкціям після початку російської агресії в Україні, оскільки активно підтримує дії президента РФ. У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на її арешт за звинуваченням у депортації та незаконному переміщенні дітей з окупованих територій України до Росії. Вона заперечує всі звинувачення.
Омбудсмен України Дмитро Лубінець на Третьому Пленарному заході Міжнародної коаліції за повернення українських дітей повідомив, що з України до Росії було перевезено більше 20 тисяч дітей незаконно.
Всиновлення українських дітей, яких примусово вивезли на територію РФ, розглядається як воєнний злочин.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4071-IX, який передбачає створення реєстру даних про дітей, що були депортовані або примусово переміщені через російську агресію.