Окупаційна адміністрація в тимчасово окупованій території Херсонщини зосередила свої зусилля на популяризації святкування 80-річчя перемоги у Другій світовій війні, що є одним із головних державних свят країни-агресорки.

Ігор Телегін, що претендує на звання ветерана війни в Афганістані, нині займає позицію регіонального координатора партійного проєкту «Історична пам’ять» в Херсонській області. Цей проєкт є частиною пропагандистської кампанії окупантів, що має на меті організацію заходів до 80-річчя перемоги, підтримку ветеранів, відновлення культурної спадщини та патріотичне виховання молоді.

Телегіна запросили до Москви в рамках партійної програми “Єдиної Росії” для участі в стратегічній сесії проєкту.

“У Рік 80-річчя перемоги та Рік захисника Вітчизни по всій території країни планується реалізація понад 60 заходів, зокрема більше 20 великих проектів реставрації культурних об’єктів”, – зазначив Сергій Наришкін, голова Російського історичного товариства та учасник розширеного засідання.

У рамках цих заходів також передбачається відновлення пам’ятників, що були залишені в історії України, які нагадують про російську агресію в Херсонській області.

За словами Наришкіна, “вкрай важливим є питання про швидке відновлення об’єктів культурної спадщини, які постраждали від дій київського режиму в прикордонних областях, а також у чотирьох регіонах, які повернулися до складу Росії – Донецькій і Луганській народних республіках, Запорізькій та Херсонській областях”.

Фото: російські пропагандистські ресурси

Російська пропаганда також готує молодь Херсонщини до Міжнародної акції «Диктант Перемоги», що відбудеться 25 квітня, де будуть розповідати про “перемогу над нацизмом”.

В Запорізькій та Херсонській областях, а також в «ЛНР», реалізується проєкт «Герої живі», метою якого є створення двохвилинних відео про представників родин, які брали участь у війні.

Крім того, на Херсонщині запущено акцію «Турбота та догляд», ініційовану місцевою адміністрацією, мета якої – виявлення та обстеження пам’ятників для їх подальшого відновлення. Зокрема й тих, що піддаються ризикам з боку українських сил у зоні бойових дій.

До Дня Перемоги на Херсонщині заплановано провести естафету з передачі 84-метрової Георгіївської стрічки, що є забороненою символікою в Україні.

“Полотно буде перевезено активістами «Єдиної Росії» по всіх 14 округах лівобережної частини. У кожному районі заплановані різноманітні заходи, а місцеві відділення готують відкриття музеїв, що висвітлюють спеціальну військову операцію з експонуванням елементів культурної спадщини”, – повідомили представники окупаційної адміністрації.

Таким чином російські пропагандисти вже активізують прославлення дій російських військових під час окупації: вбивства мирних мешканців, акти насильства та мародерства. Головна мета – нав’язати свої наративи мешканцям окупованих територій.

«Сьогодні діти на Херсонщині стають свідками агресії та нашою метою є відновлення історичної пам’яті через паралелі з сучасністю. Необхідно відновити правду про наші минулі славні подвиги, а також організувати пам’ятні акції, лекції та покази фільмів», – зазначив Телегін, описуючи стратегію виховання молоді.

Чи зможе Телегін навчити дітей правді, залишається під великим питанням.

До 2022 року він позиціонувався в Херсоні як ветеран війни, хоча насправді служив у постачанні. За цей час отримав кілька нагород, які не відповідають дійсності.

Він також активно співпрацював із представниками російської влади та був залучений до пропаганди, ставши активно діяти в окупаційній адміністрації. Наразі Телегін має кілька підозр від правоохоронних органів за свою діяльність на стороні окупантів та продовжує впливати на молодь через пропаганду.

Неочікуваний напад на його життя, здійснений у 2022 році, свідчить про те, що його дії не залишаються без уваги опонентів.

Білозерка.info

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts