

Павло Жебровський — скульптор з Надеждівки, який протягом останніх шести років займається мистецтвом. В інтерв’ю журналістам «Білозерка. Інфо» в рамках проекту “Життя на лінії фронту” він поділився своїми думками про творчість під час війни і розповів, що стало його натхненням для створення пам’ятника українці у Білозерці.
Ще в дитинстві Павло мріяв створювати скульптури. У своїй роботі він використовує газобетон, бо цей матеріал легкий в обробці. Для скульптора його творіння є чимось живим, адже вони виконані власноруч.
Під час російської окупації Павло зазнав труднощів — пережив обстріли та перевірки з боку військових.
«Моя бабуся пережила окупацію, її примусово вивезли до Німеччини. І мені довелося пережити подібні емоції», – повідомив Павло Жебровський.
Після звільнення Надеждівки скульптор почав працювати над стелою, присвяченою українським військовим різних епох, яку встановили поруч із селом. Його натхненням стала розмова з військовим ЗСУ незабаром після деокупації. Коли Павло завершував монтаж стели, місцеві жителі фотографували її та дякували за працю.
«Я створив дзвін, який є тріснутим… Це символізує тривалу боротьбу», – пояснив скульптор.
Внаслідок початку широкомасштабного вторгнення комерційні замовлення для Павла припинилися. Наразі він працює здебільшого на волонтерських засадах. Йому допомагають гуманітарні організації та виплати від держави.
Монумент українки, який наразі знаходиться в Білозерці, був виконаний Павлом до другої річниці деокупації селища.
«Мешканці виступили в єдиному фронті на захист своєї Білозерки, і це стало для мене великим натхненням. Я бачив їхню сміливість — жінок Білозерки, які протистояли ворогу», – додав Павло.
Під час роботи над монументом Павло піддавався загрозі російських атак. Один раз, був у небезпеці — снаряд пролетів біля його голови і влучив у будинок за 200-300 метрів.
Місцеві жителі висловлювали щиру вдячність скульптору за його зусилля.
«Люди дякують за надію на краще, за те, що ми не залишаємося байдужими, а продовжуємо працювати та будувати. Навіть маленька справа, що я зробив, надихає людей на подальшу боротьбу», – підсумував майстер.