Майно Херсонського хлібокомбінату, що оголошений банкрутом минулого року, не було продано під час аукціону на суму, що перевищує 20 мільйонів гривень.
Згідно з інформацією, розміщеною на платформі “Prozorro. Продажі”, торги, заплановані на 4 квітня, завершилися без результату через відсутність потенційних покупців. Під час аукціону стартова ціна лота складала 20,9 мільйона гривень.
Аукціон оголосили вдруге зі зниженою ціною на 4,2 мільйона гривень. Нова стартова вартість майна ПрАТ “Херсонський хлібокомбінат” тепер становить 16,7 мільйона гривень, а торги відбудуться 14 квітня.
До складу активів входять значна виробнича база, яка включає виробничі та адміністративні будівлі загальною площею більше 8 000 квадратних метрів, а також склади, гаражі, котельня та прохідна, хлібопекарські лінії, холодильне обладнання, комп’ютерна техніка та інші виробничі засоби.
Об’єкт нерухомості розташований у місті Херсон. Унаслідок військових дій будівлі підприємства зазнали суттєвих пошкоджень: вибиті вікна, дірки у покрівлі та стінах. Обладнання не експлуатувалось понад два роки, має ознаки зносу, а його працездатність не перевірялась.
Демонтаж і транспортування придбаного майна виконуватиметься за рахунок покупця.
Відповідно до даних Liga.net, підприємство має заборгованість у розмірі 23,45 мільйона гривень, в той час як його активи оцінювались всього в 9,59 мільйона гривень. Відновлення діяльності заводу виявилось неможливим через брак фінансування, відсутність активів і потенційних інвесторів.
До початку повномасштабної війни Херсонський хлібокомбінат забезпечував 40% потреб регіону у хлібі та хлібобулочних виробах. Проте після звільнення правобережної частини Херсонщини підприємство не змогло відновити свою діяльність, оскільки його виробничі потужності залишаються у зоні постійних обстрілів або частково зруйновані.
Нині потреби області в хлібі здебільшого задовольняють виробники з Одеської, Миколаївської областей та Кривого Рогу. У деокупованих громадах працюють малі пекарні, а допомогу в постачанні хліба надають міжнародні та благодійні організації, зокрема Всесвітня продовольча програма ООН, Червоний Хрест та ADRA Ukraine.
Власником “Херсонського хлібокомбінату” був Сергій Дуров, а підприємство функціонувало з 1958 року.