Деколонізація не відбувається за кілька років — вона має тривати стільки ж, скільки тривала колонізація. 

Таку думку висловила креативна директорка “Українського інституту” дослідниця українського авангарду Тетяна Філевська та творчості Казимира Малевича в інтерв’ю на Інтенті.

За її словами, якщо колоніальна залежність України від росії тривала близько 300 років, то справжній процес звільнення триватиме не одне покоління. А якщо відлік сучасної деколонізації починати з 2022 року, то попереду нас чекає ще дуже довгий шлях.

Філевська наголосила деколонізація — це не лише про те, щоб зняти табличку з іменем російського діяча чи перейменувати вулицю. Це про те, щоб перестати постійно визначати себе через колонізатора. Справжня свобода почнеться тоді, коли ми побачимо себе не як тінь росії, а як окрему цілісну цивілізацію.

Крім того, вона зауважила, що колоніалізм залишає глибокі травми, які передаються з покоління на покоління. Деколонізація – це складний та тривалий процес, який не має кінця, але важливий для формування сильної, вільної та самостійної української ідентичності.

В той час, як Одеська область залишається однією з лідерів за кількістю вулиць, які підлягають перейменуванню в рамках декомунізації та деколонізації України, інші регіони також активно впроваджують ці процеси. Одеська область має перейменувати 228 вулиць, у порівнянні з 111 у Миколаївській області та 94 на Херсонщині. Проте, станом на червень 2024 року в Одеській області було вже 581 не перейменована вулиця, у Миколаївській та Херсонській областях – відповідно 407 та 156.

Ірина Глухова.

INTENT

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts