Станом на 22 квітня 2025 року у Херсонському міському перинатальному центрі імені Зої Клименко з’явились на світ 24 хлопчики та 25 дівчат.
Як йдеться у сюжеті Суспільне Херсон, від початку січня медичний заклад приймає пацієнтів у відремонтованому сховищі. У підземній лікарні розгорнуті акушерське та гінекологічне відділення, в яких одночасно можуть отримувати медичну допомогу 40 жінок.
Ремонт сховища тривав пів року. Вартість будівельних робіт та обладнання 105 мільйонів гривень, розповів директор міського перинатального центру Євген Гнилицький.
“Тут є пологовий зал. Якщо все добре, немовля з’являється тут. Якщо не дай Боже, є якісь ускладнення – навпроти операційна, допомагаємо там. Там обладнання сучасне, операційна укомплектована”, — каже він.
У центрі — п’ять виходів, автономне живлення, запас води, їжі, вентиляція. Через постійні російські обстріли перинатальний центр перемістився в укриття.
“У нас були випадки, коли після обстрілу міста центр був знеструмлений, у сховищі навіть цього не помітили. Тобто, там автономне живлення, стоять батареї, генератори. Це все працює автономно. Люди навіть не чули й не бачили, що був обстріл і немає світла в іншій частині міста”, — говорить Євген Гнилицький.

Перинатальний центр в укритті, Херсон, 23 квітня 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
Перинатальний центр розрахований на обслуговування 40 жінок. Під час повітряної тривоги укриття може надати притулок не лише медичному персоналу, а й жителям сусідніх будинків, зазначив завідувач акушерського відділення Петро Маринковський.
“Після обстрілів нашого акушерського корпусу ми перемістилися на перший поверх, але це не забезпечувало достатню безпеку. Отже, уряд спільно з адміністрацією вирішив обладнати наш центр у новому приміщенні. Тут є достатньо ліжок, сучасне обладнання, засоби для моніторингу стану пацієнтів. Також ми підготували запаси їжі для вагітних, а саме печиво, чай, воду та одноразовий посуд”, — підкреслив він.

Заступниця директора перинатального центру з медсестринства Ольга Чабан, Херсон, 23 квітня 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
“У нашому центрі ми забезпечуємо гуманітарну допомогу, отриману від різних організацій. Це включає памперси, серветки, гігієнічні засоби та одяг”, — наголосила заступниця директора з медсестринства Ольга Чабан.
Дар’я Бондар готується до пологів. Вона каже, що в центрі почувається в безпеці.
“Термін уже підходить, та поки що не народила. Ми лягаємо на збереження. Тут є туалет, душ, можна помитися — всі умови виконані”, — зазначила вона.

Херсонка Дар’я Бондар очікує на народження дитини, 23 квітня 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
У підземній лікарні також функціонує гінекологічне відділення. Завідувач цього відділення Артем Остапчук повідомив, що наразі там перебувають п’ять пацієнток. Одна з них проходила операцію, а інша готується до виписки.
“Я тут лікувалася раніше, тепер потрібна операція, тому знову повернулася. Умови чудові. Як зайшла в підвал, подумала: це не підвал, а царство”, — поділилася враженнями жителька Музиківки Олена.
“Проєктно-кошторисна документація була підготовлена за власні кошти на суму 1,2 мільйона гривень. Загальна вартість проекту перевищила 105 мільйонів гривень. Правильний розподіл витрат: 45 мільйонів гривень пішло на обладнання, 60 мільйонів — на ремонтні роботи. З державного бюджету було виділено приблизно 90% коштів, а 10% — з місцевого бюджету”, — розповів директор перинатального центру Євген Гнилицький.
Місто Сонця – інформаційне видання, новини Херсона, Херсонщини, Події Херсон, Херсонські новини, Україна.