У 2024 році кількість народжених і вакцинованих проти туберкульозу немовлят на Херсонщині склала 100%.Про це під час брифінгу повідомила генеральна директорка ДУ “Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Наталя Асатурова.

За її словами, Херсонська область завжди мала високі показники вакцинації — на рівні 95%. Щоб досягти цієї цифри на кінець року, то приблизно 25% дітей мають бути вакциновані від тієї чи іншої хвороби щомісяця.

“Ми сподіваємося, що і в цьому році ми також цих відсотків досягнемо. Станом на кінець березня ми маємо від 17 до 25 відсотків вакцинації. Ми таких вакцинуємо проти туберкульозу. Всі решта, хто народились, мігрують в інші області, повинні отримати там щеплення”, — говорить Наталя Асатурова.

Кожна дитина повинна мати свою форму-карту профілактичних щеплень. Вона може бути як в електронному вигляді, так і в паперовому. Це облікова уніфікована форма, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я. Такі форми повинна мати також кожна доросла людина, розповіла Асатурова.

“Планово вакцинують дітей від хвороб у всьому світі. Є перелік країн, щеплення там різняться залежно від епідемічних умов та інших факторів. До українського календаря входять щеплення від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Вакцинація – це важливо, бо чим вищий відсоток охоплення вакцинації в суспільстві, тим менші ризики спалахів інфекційних хвороб”, — говорить генеральна директорка ДУ “Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.

За словами директорки департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Тетяни Карчевич, інфікуватись правцем може будь-яка поранена людина.

“Мінно-вибухові травми, які отримують жителі області, можуть спричинити зараження такою недугою, як правець, інвазивні інфекції. Дорослі кожні 10 років, починаючи з 26-річного віку, повинні робити щеплення. Якщо людина не пам’ятає графіку щеплення, вона може звернутися до амбулаторії, в закладі первинного рівня надання медичної допомоги”, — говорить Тетяна Карчевич.

На правобережжі Херсонської області є сім закладів первинного рівня надання медичної допомоги, три заклади охорони здоров’я — це міські лікарні Херсоні та обласна дитяча клінічна лікарня.

“У нас є сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Батьки із дітьми та дорослі, перед тим, як отримати профілактичне щеплення, повинні звернутися до свого сімейного лікаря або до лікаря, з яким уклали декларацію. Це стосується також внутрішньопереміщених людей”, — каже вона.

Наразі на території області перебувають понад 14 тисяч дітей та понад 140 тисяч дорослих, додала Карчевич.

Суспільне Херсон

ХЕРСОН Онлайн общественно политическое интернет издание

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts