Хаб “Орбіта” став п’ятим простором, організованим ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” для підтримки сімей з дітьми у Херсоні. Цей простір діє вже понад п’ять місяців, і Карина з дітьми постійно його відвідує. Протягом цього часу її доньки — Софія, Христина та Дар’я отримали багато корисного. Які послуги були надані родині та що може запропонувати хаб іншим мешканцям Херсону — читайте далі.

Родина Карини вперше звернулася до хабу для занять з логопедом, щоб допомогти середній доньці Христині, яка навчається в першому класі, виправити вимову. Поступово мама почала залучати й молодшу доньку Софію, яка лише почала свій шлях. “Кожен працівник хабу вніс свій важливий вклад у розвиток моїх дітей. Тут я можу відпочити, а діти під наглядом грають, спілкуються та радують життя”, — зазначила Карина.

Хаб ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” пропонує великий спектр психосоціальних послуг, серед яких індивідуальні та групові консультації логопеда і психолога, соціальний супровід для сімей з дітьми, а також майстер-класи з елементами арт-терапії. Крім того, до хабу залучають бібліотекарів, вихователів дитячих садків та фахівців різних напрямків для проведення окремих занять для дітей.

“До початку війни я була успішною бізнесвумен і волонтером, тому швидко організувала хаб, щоб діти могли почуватись тут комфортно і вільно. Моя мета — надихати колег та стимулювати їхній розвиток, адже тут важлива не лише звітність, а й діти”, — зазначила адміністраторка хабу Галина.

Олександра, кейс-менеджерка хабу, займається наданням допомоги внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми: “Кейс-менеджмент дозволяє визначити потреби соціально вразливих родин і покращити їхні умови життя. Я бачу, як людям приємно отримувати реальну підтримку. Наприклад, для родини Карини, яка є ВПО, ми надали шкільне приладдя, іграшки та інші необхідні речі”.

Логопед хабу Світлана описала заняття з Христиною, під час яких працюють над вимовою звуків: “Ми читаємо, розігруємо сценки, граємо в пальчиковий театр, що допомагає розвивати усне мовлення. Результати очевидні як для батьків, так і для фахівців”.

Психологиня Алла розповіла про індивідуальні заняття з Дар’єю: “Даша стикалася з підлітковими проблемами, такими як закритість та тривожність. Нам вдалося встановити довірчі стосунки, і тепер Даша активно займається в хабі, відвідує танці та займається вишивкою бісером”. Завдяки цим заняттям дівчина стала більш зосередженою й успішно навчається, готуючись до вступу в медичний коледж.

На запитання, що дає їй хаб, Даша відповідає: “Радість, танці, друзі — тут я жива”. Вона відвідує хаб разом з однокласниками, адже тут є можливість спілкуватися наживо та проводити час разом.
Відновити знищені домівки в Херсоні буде можливо, але повернути втрачене дитинство дітям неможливо. Спеціалісти хабу допомагають цим дітям жити повноцінним життям і насолоджуватися своїми дитячими роками.

Громадська організація “Успішна жінка” разом з ЮНІСЕФ та за підтримки Європейського Союзу реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни”, впроваджуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.
Галина Бахматова