На тимчасово окупованих територіях України першокласники змушені вивчати мову агресора за спеціально розробленими “азбуками”.

Про це повідомив засновник Східної правозахисної групи Павло Лисянський.

“У Росії триває систематична ідеологічна обробка дітей на окупованих територіях України. Яскравими прикладами цього є так звані “Абетки” з Херсона, Донеччини, Запоріжжя та Харкова. Хоча книги мають дитячий, привабливий вигляд, їхній зміст носить агресивний характер і демонструє фальшиві цінності,” – зазначив Лисянський.

На сторінках цих видань розвивається культ мілітаризму та ставлення до окупаційної влади як до єдино правильного авторитету. Так, літера Р символізує “Батьківщина наша Росія”, яка представлена як єдине вірне доброзичливе джерело.

Літера С ілюструє “Савур-могилу”, де, на думку авторів, герої Донбасу боролися за свободу.

Лисянський підкреслив, що ці книги оформлені у єдиному стилі: барвисті малюнки, милі діти, мальовничі краєвиди, національна російська символіка. У такому вигляді йдеться про спробу витіснити українську ідентичність та впроваджувати концепцію “русского мира” з ранніх етапів освіти.

Ці публікації позиціонуються як “патріотичні книги”, що мають на меті виховати у дітей лояльність до окупантів і сформувати сприйняття російської агресії як “визволення”.

Під виглядом освіти алфавіту створюється викривлена реальність, в якій Україна зникає, а Росія стає єдиним уявним центром “традицій” та “цінностей”.

“Ці книги не лише шкідливі – вони є частиною гібридної війни проти української ідентичності, націленої на беззахисних дітей. Ідеологічне насильство, замасковане під “дитяче навчання”, має бути документовано та осуджено на міжнародному рівні,” – підкреслив правозахисник.

Нагадаємо, що Російська Федерація, всупереч міжнародному праву, замінила українську освітню систему на свої стандарти у тимчасово окупованих регіонах, що позбавило дітей можливості навчатися українською мовою та вивчати українську історію.

Експерти у сфері освіти та прав людини зазначають, що такі дії Москви призводять до значних освітніх втрат серед дітей та молоді в окупованих районах.

Коаліція правозахисних організацій, що займаються питаннями захисту прав осіб, постраждалих від агресії, рекомендує уряду розробити концепцію доступу до освіти для дітей з окупованих територій. Цей план має включати заходи для подолання освітніх втрат, адаптації до українського контенту, розвитку громадянської свідомості та боротьби з дезінформацією.

zmina.info

Херсон Онлайн общественно политическое интернет издание

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts