Перспективи зміни цін на комунальні послуги

Згідно з оновленим меморандумом із Міжнародним валютним фондом (МВФ), Україна взяла на себе зобов’язання підвищити тарифи на газ та електрику для населення до економічно обґрунтованого рівня після закінчення воєнного стану. Документ також передбачає розробку плану лібералізації енергетичних ринків та скасування спеціальних зобов’язань.

За інформацією МВФ, теперішні ціни на електричну енергію для населення складають приблизно 50% від цін для малого бізнесу, а тарифи на газ покривають лише близько половини витрат на основі ринкових цін. Влада зобов’язалася затвердити план лібералізації протягом півроку після закінчення воєнного стану.

“Це підтверджує домовленість МВФ з українським керівництвом про те, що справжня лібералізація ринку газу відбудеться вже після війни. Очікуємо, що це призведе до зростання цін на газ і електрику до ринкового рівня”, – зазначив аналітик енергетичного сектору “Драгон Капітал” Денис Саква.

Експерти прогнозують поступове підвищення тарифів протягом трьох-п’яти років. Наразі споживачі платять 7960 гривень за тисячу кубометрів газу, в той час як промислові споживачі – близько 25 тисяч гривень. За електроенергію домогосподарства віддають 4,32 гривні за кВт-год, тоді як комерційні споживачі сплачують 8-10 гривень.
Меморандум також передбачає створення системи соціальної підтримки для найбільш вразливих домогосподарств, що дозволить зменшити вплив високих тарифів через перегляд субсидій на житлово-комунальні послуги. Лібералізація ринку надасть споживачам можливість обирати постачальника газу та електроенергії.

Хвиля
Херсон Онлайн”/>


ХЕРСОН Онлайн общественно политическое интернет издание
About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts