У Херсонській області через дії російської протиповітряної оборони на території окупованого біосферного заповідника “Асканія-Нова” згоріло близько тисячі гектарів степу.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці заповідника, заснованого іменем Ф.Е. Фальц-Фейна.

Згідно з інформацією, масштабна пожежа тривала протягом 1 та 2 липня.

Супутникові знімки Sentinel-2 свідчать про те, що в результаті вогню постраждало 942 гектари в охоронюваній території масиву “Південний”, а також близько 104 гектарів сільськогосподарських угідь поруч. За словами експертів, ймовірною причиною пожежі стала діяльність російської зенітної установки, що розміщена безпосередньо на території заповідника.

Фото: Біосферний заповідник “Асканія-Нова”

У той же час, російська окупаційна адміністрація звинуватила у виникненні пожежі “ворожі дрони”, хоча не надала жодних доказів своїм словам.

Фахівці зазначають, що це не перший випадок: 22 серпня 2023 року на території “Великого Чапельського під” сталася пожежа, що була спричинена уламками російської ракети. А 1 вересня 2023 року відбулося загоряння на ділянці “Успенівка”, і тепер нова пожежа частково перекриває попередню.

Фото: Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна

Найбільші втрати зазнали унікальні степові екосистеми. Зокрема, загинули біотопи з рідкісними рослинними видами Stipeta ucrainicae та Stipeta capillatae, які охороняються Зеленою книгою України.

Таким чином, під загрозою опинилися десятки видів флори і фауни, багато з яких більше не зустрічаються в інших регіонах світу.

Попри цю ситуацію, окупаційна адміністрація більше займається підрахунком збитків, які вони цинічно приписують “наслідкам агресії з боку України”.

Біосферний заповідник “Асканія-Нова” є унікальною природоохоронною територією, що входить до числа найстаріших степових заповідників у світі. Він розташований у Херсонській області, неподалік однойменного селища.

Заповідник заснований у 1898 році бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, який присвятив своє життя охороні дикої природи. Площа заповідника складає 33,3 тисячі гектарів, з яких понад 11 тисяч гектарів займає цілинний степ, не оброблявся людиною. “Асканія-Нова” входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО та є частиною Смарагдової мережі Європи.

Ця територія є серед небагатьох у Європі, де зберігся незайманий степовий ландшафт з природною флорою та фауною. З 24 лютого 2022 року заповідник знаходиться під окупацією. Станом на квітень 2024 року повідомляється про критичний стан об’єкта, де до війни проживало понад 3000 видів тварин, серед яких 27 видів із Червоної книги МСОП та 7 видів із Червоної книги України. Багато колекцій рідкісних тварин зазнали значних втрат під час окупації.

Ірина Глухова

INTENT

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts