У 2025 році в Калинівській та Високопільській громадах Херсонщини було зафіксовано випадки загибелі бджіл.

Про це повідомив журналістам директор департаменту аграрного розвитку Дмитро Юнусов.

Він зазначив, що обласна військова адміністрація наразі співпрацює з міжнародною організацією для надання підтримки бджолярам деокупованих територій Херсонщини. В рамках цієї діяльності планується фінансування для пасічників.

Завідувач лабораторії бджільництва Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» Олександр Міщенко в інтерв’ю “Громадському радіо” пояснив, що до основних причин загибелі бджіл відносяться отруєння, хвороби та зміна клімату.

“60% випадків смертності зумовлені отруєннями бджіл, яких раніше не було. Я маю значний досвід у цій галузі, і знаю, що раніше отруєння були поодинокими. Наразі ж цей процес став масовим”, — наголосив Міщенко.

Він пояснив, що після обробки рослин пестицидними засобами, ці речовини потрапляють у нектар і пилок. Таким чином, бджоли споживають отруєний корм, що призводить до їх загибелі.

  • У 2024 році на контрольованій території України смертність бджіл досягла 20-25%, що значно перевищує довоєнні значення.
  • Наукові дослідження загиблих бджіл виявили несподівану причину їхньої загибелі. Vиявилось, що бджоли почали гинути ще ранньої весни під час посіву отруєного насіння. Використані аграріями пестициди, унаслідок сухої та вітряної погоди, розносилися на великі відстані, осідаючи на рослинах і деревах. Це також загрожувало комахам, які на них сідали. Масове мор бджіл спостерігався у пасічників Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Київської та Кіровоградської областей.

Вгору

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts