У Херсонській області, зважаючи на тривожну статистику дорожніх аварій в деокупованих громадах, поліція та представники громадськості започаткували ініціативу «Безпечна дорога». Цей проєкт став результатом діяльності робочих груп з громадської безпеки та відновлення, і має на меті поліпшити безпеку дорожнього руху в Білозерській та Чорнобаївській громадах, що є важливими транспортними артеріями між Херсонською та Миколаївською областями.
Необхідність впровадження цієї програми підкреслює актуальна ситуація на дорогах. За період 2023-2024 років у зазначених громадах сталося більше 53 аварій, внаслідок яких загинула 2 особи та 31 отримала травми. Кожна третя з цих аварій сталася через керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. На загальнонаціональному рівні ситуація також викликає занепокоєння: за перші чотири місяці 2025 року на українських дорогах сталося понад 6,7 тисяч ДТП, що на 4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Проєкт, ініційований групою представників Головного управління Національної поліції в Херсонській області та Фонду «Об’єднання», передбачає вжиття комплексних заходів для зменшення випадків дорожньо-транспортних пригод на зазначених територіях.
У рамках цієї ініціативи поліція отримала сучасне обладнання, зокрема алкотестери Dräger Alcotest 6820 з принтерами, портативні зарядні станції та планшети для фіксації порушень. Крім того, планується проведення навчання для особового складу національної поліції, інформаційно-роз’яснювальні кампанії серед мешканців громад та регулярні перевірки водіїв на алкоголь на важливих автошляхах.

Фото: Фонд «Об’єднання»
Основною метою ініціативи є підвищення громадської безпеки, зменшення кількості ДТП та тяжкості їх наслідків, а також усунення випадків керування транспортом у стані сп’яніння.
Цей проєкт є прикладом ефективної взаємодії поліції та громадськості задля досягнення спільної мети — забезпечення безпечного середовища для всіх учасників дорожнього руху в постраждалих від війни регіонах.
Ініціативу «Безпечна дорога» реалізує Фонд «Об’єднання» спільно з Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області за технічної підтримки ГО «Взаємодія Плюс» у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Данії.