За півріччя на Херсонщині виявили чотири організованих злочинних угрупувань

(Фото: Інтент / Леонід Громов)

Упродовж перше півріччя 2024 року прокурорами Херсонщини вжито низку організаційних та практичних заходів щодо протидії організованій злочинності.

Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.

У дописі йдеться про те, що спільними скоординованими діями правоохоронних органів області завершено розслідування та до суду направлено обвинувальні акти стосовно осіб, якими у складі чотирьох злочинних угруповань вчинялись кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, спирту та тютюнових виробів. Так, на розгляді суду перебуває обвинувальний акт стосовно п’ятьох осіб, які входили до складу організованої злочинної групи та налагодили схему збуту наркотиків на території Херсона та Миколаєва. Їм інкриміновано вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів (ч. 2, 3 ст. 307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 310, ч. 1 ст. 311 КК України). Розслідуванням встановлено, що мешканка Миколаївщини спільно з жителем Херсонщини організували наркобізнес зі збуту важких наркотиків, серед яких опій та метадон.

Зазначається також, що четверо учасників іншої організованої групи спеціалізувалися на збуті сурогатного алкоголю та контрафактних тютюнових виробів у Херсоні. Їх звинувачують у виготовленні, збуті підакцизних товарів, а також зберіганні, придбанні, та збуті підроблених марок акцизного податку (ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 204, ч. 3 ст. 199 КК України). Слідством встановлено, що у березні 2023 року двоє братів, жителів Херсона, організували та очолили злочинну групу, до складу якої залучили спільних знайомих. Через мережу роздрібної торгівлі вони реалізовували виготовлений алкоголь об’ємом не менше 370 літрів та понад 1 600 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку. Процес виготовлення алкогольних напоїв відбувався в антисанітарних умовах — спирт невідомого походження чоловіки розводили водою, розливали у пластикову тару та розвозили замовникам і по точках продажу.

У пресслужбі запевнили, що робота по боротьбі зі злочинністю триває.

Володимир Шкаєв

Про це пише INTENT