Херсонський суд присудив 6 років ув’язнення за колабораціонізм Дмитру Токареву-Талибову
Херсонський міський суд визнав Дмитра Токарева-Талибова винним у колабораціонізмі після того, як він очолив відділ правового забезпечення нелегально створеного підприємства в Херсоні. Суд призначив йому шість років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Вирок передбачає також 10 років заборони на зайняття адміністративно-розпорядчих посад. Термін відбування покарання розпочався з 25 липня 2023 року.
Суд також конфіскував у дохід держави мобільний телефон Redmi Note 10s і машину Ford Orion 1392 (1989), вилучені під час обшуку місця проживання Токарева-Талибова.
Згідно зі встановленими фактами, у серпні 2022 року він став на посаду окупаційного начальника відділу правового забезпечення незаконно створеного підприємства “Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області” (БУВР).
У суді Токарев-Талибов заперечував свою вину. Він повідомив, що до початку повномасштабного вторгнення Росії працював начальником відділу планування заходів цивільного захисту та матеріального забезпечення департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2022 року їх перевели на дистанційну роботу і видали розпорядження виїхати на підконтрольну Україні територію, проте він залишився в місті через відсутність безпечних коридорів, а також через наявність у нього літніх батьків і дитини.
11 серпня 2022 року він звільнився з попереднього місця роботи, а вже 15 серпня зайняв свою нову посаду на окупаційному підприємстві БУВР. За вироком суду, підприємство “Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області” було зареєстровано у Росії 2 вересня 2022 року.
Свідок у справі стверджує, що Токарев-Талибов запропонував йому роботу на цьому підприємстві, де свідок одного разу отримав зарплату в розмірі 40 тисяч рублів. Інший свідок свідчив, що засуджений займався переоформленням підприємства згідно з російським законодавством. Робітник, який працював охоронцем на БУВР, підтвердив, що до Токарева-Талибова приходили російські військові і називали його начальником юридичного відділу.
З матеріалів справи випливає, що платіжні відомості нелегального підприємства заповнені російською мовою, і в них зазначено, що Токарев-Талибов отримував щомісячний оклад у розмірі 100 тисяч рублів.
В іншій справі Ужгородський міськрайонний суд визнав 43-річного херсонця Олександра Чегодаєва винним у колабораціонізмі. Йому призначили 12 років ув’язнення з конфіскацією всього його майна на користь держави.