Почала екопроєкт у 12 років: розповідь херсонської дівчинки, що стала героїнею документального фільму

Українська екоактивістка з Каховки Мирослава Трофимчук успішно захищає природу в Німеччині

Мешканка Каховки Херсонської області, Мирослава Трофимчук вже понад два роки проживає в Німеччині. Вона активно пропагує українську культуру, бере участь в освітніх ініціативах. Популярність Мирослави зросла після її участі в документальному фільмі “Ми. Майбутнє”, презентованого в США та Європі у 2023 році. У фільмі вона також отримала змогу реалізувати свій еко-проєкт.

Екоактивність з дитинства

Мирослава Трофимчук

«Все моє життя було пов’язане з активністю у сфері екології, особливо мене цікавило забруднення річок. Це почалося з дитинства, коли мама розповідала мені про екосистеми», — згадує Мирослава.

Захоплення екологією стало серйознішим після прочитання книжки про океани у 12 років. Вона організувала прибирання території біля річок та документувала це на відео. Відеоролик було опубліковано на сторінці школи у Facebook.

Перемоги на міжнародних конкурсах

У 2022 році Мирослава створила п’ятихвилинний документальний фільм “Global Flow” про забруднення Дніпра. Її проєкт отримав гран-прі в Україні та четверте місце на міжнародному конкурсі серед 85 країн.

«Ми планували створити еко-квест у нашому місті Каховка, але 24 лютого почалася окупація», — розповідає Мирослава.

Шлях до Німеччини

Після окупації Мирослава з родиною були змушені виїхати з Каховки. Вони подолали 40 блокпостів, щоб дістатися безпечного місця. У Німеччині родина оселилася в Аусбурзі, де Мирослава вивчила мову до рівня В1 та продовжила свою діяльність в онлайн-форматі.

Навчання в США

Мирослава Трофимчук Мирослава Трофимчук з українським прапором в Америці

У 2023 році Мирослава взяла академічну паузу і приєдналася до програми Ukraine Global Scholars для вступу до американських вузів. Одночасно вона отримала пропозицію знятися у документальному фільмі.

Участь у документальному фільмі

Документальний фільм “Ми. Майбутнє” був створений фондом SaveED за підтримки Міністерства освіти та науки України. Фільм відображав важливість відновлення української освіти після війни.

«Це була адвокаційна робота, розповідаючи світу про важливість відбудови української освіти», — пояснює Мирослава.

Трагічні події та нові виклики

Під час зйомок фільму Мирослава втратила вітчима Максима Мацюту, котрий загинув на Донеччині. Незважаючи на пережите, вона продовжила свою роботу.

Світові покази та плани на майбутнє

Прем’єра фільму відбулася в Києві в лютому 2024 року, після чого його показали у Великобританії, США та Литві. Мирослава планує продовжити навчання в Noursfestering University в Чикаго на факультеті журналістики з ухилом на міжнародні відносини та екологію.

«Отримавши знання і досвід за кордоном, я повернуся в Україну, щоб допомагати відбудовувати нашу державу», — додає Мирослава.


Суспільне Херсон

ХЕРСОН Онлайн