На тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонської області виявили віруси Західно-Нільської лихоманки та кримської геморагічної лихоманки. Про це Роспотребнадзор повідомив президенту Росії Володимиру Путіну, традиційно звинувативши у всіх проблемах українську владу.
Цю інформацію повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
Росіяни зазначили, що популяції вірусів Західно-Нільської та кримської геморагічної лихоманки існують в Херсонській області протягом багатьох років, і стверджують, що Україна не вживала заходів для боротьби з ними.
У Роспотребнадзорі також заявили про високу захворюваність на лихоманку Західного Нілу, але наголосили, що звернень до медичних закладів не зафіксовано.
Крім того, окупаційна влада зазначила, що 12,5% жителів області мають імунітет до кримської геморагічної лихоманки, хоча в медичних документах пацієнтів про це інформації немає і випадки хвороби офіційно не описані.
За даними Telegram-каналу “Генічеськ UA”, носіями вірусу Західно-Нільської лихоманки є чорні комарі, або тигрові комарі, які не водяться в Україні. Ці комарі зазвичай мешкають у тропічних і субтропічних районах Південно-Східної Азії. Є припущення, що комарі були завезені з азійських країн разом з робітниками, яких Росія масово переселила до регіону для будівельних і окопних робіт.
Російське керівництво знову звинувачує українську владу, нібито за нездатність боротися з комарами.
Цей фейк легко спростувати, оскільки в мережі можна знайти численні повідомлення про те, як до окупації Генічеська міська адміністрація щороку проводила знищення личинок комарів і інших шкідників. У 2021 році, наприклад, проводилася неодноразова дезінсекція.
Влітку 2024 року жителі окупованого Генічеська вже повідомляли про навалу чорних комарів, але окупаційна адміністрація не реагувала. За інформацією читачів Telegram-каналу “Генічеськ UA”, на Арабатській Стрілці і в Генічеську за два з половиною роки окупації не було проведено жодної дезінсекційної роботи для знищення личинок комарів.
Раніше повідомлялось, що у звільнених громадах правобережної Херсонщини продовжують працювати мобільні аптечні пункти.