Херсонського пропагандиста Геннадія Шелестенка визнали винним у колабораційній діяльності
Херсонський міський суд заочно ухвалив рішення щодо Геннадія Шелестенка, якого звинувачують у співпраці з окупаційною адміністрацією та державою-агресором. Він займався інформаційною діяльністю на користь ворога, що було підтверджено судовим розслідуванням.
Цю інформацію опублікував Центр журналістських розслідувань з посиланням на офіційний вирок суду.
Згідно з рішенням суду, у весняний період 2022 року Шелестенко працював на російське пропагандистське інтернет-видання «Политнавигатор».
12 квітня 2022 року він надіслав статтю «40 дней гибели Херсонской самообороны: урок, одурманенный Бандерой», в якій висвітлював розстріл учасників територіальної оборони Херсона російськими військовими. У своїй наступній публікації 15 квітня він вихваляв дії загарбників, стверджуючи, що «ситуація в місті не такою, якою її малює офіційна влада». За ці два матеріали 20 квітня Шелестенко отримав винагороду в розмірі 8 тисяч рублів.
25 квітня 2022 року Шелестенко знову надіслав матеріал, у якому критикував Збройні Сили України та називав російських окупантів «визволителями». Судово-лінгвістична експертиза визначила, що його публікації виправдовували агресію Росії щодо України.
Свідки підтвердили в суді, що Шелестенко фіксував на відео процеси поховання загиблих, які відбувалися в Бузковому парку, і містив відео на окупаційних сайтах.
Крім того, свідки стверджують, що влітку 2022 року Геннадій отримав пропозицію працювати журналістом у Криму, з чим погодився. У вересні 2022 року він із сім’єю залишив Херсон, з того часу більше не повертаючись. Протягом окупації він активно співпрацював із представниками окупаційної адміністрації.
Декілька свідків також розповіли про участь Шелестенка у проросійських мітингах та його спроби підпалу місця масового розстрілу в Бузковому парку. Він неодноразово погрожував мешканцям Херсона, стверджуючи, що «України тут більше не буде».
Суд визнав Геннадія Шелестенка винним у колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Вирок передбачає десять років позбавлення волі з конфіскацією майна та заборону займати посади в органах влади протягом 15 років. Крім того, він зобов’язаний оплатити 11,3 тисячі гривень за проведену в суді експертизу.
Вирок ще не вступив у законну силу.