З вересня 2024 року Громадська організація «Місто Сили» започаткувала безкоштовні юридичні консультації в рамках проєкту «Право на відновлення: вирішення правових викликів для мешканців прифронтових територій Херсонської області, які повернулися під контроль України». Цей проєкт реалізується в рамках мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)». Фінансування здійснюється Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги, а реалізацію здійснює Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

Протягом цього часу досвідчені юристи надали консультації сотням людей з різних питань. Зокрема, основні запити стосуються компенсацій за майно, втрачено або пошкоджене внаслідок війни. Також мешканці ставлять запитання щодо оформлення спадщини, пенсійного забезпечення і захисту прав дітей.

– Гуманітарна допомога, яку сьогодні отримують жителі Херсону від гуманітарних організацій, є необхідною, адже вона дозволяє вижити, проте юридична підтримка – це наступний етап, який дозволяє людям планувати своє майбутнє. Реєстрація збитків у Міжнародному реєстрі дає шанс на отримання компенсацій за моральні і матеріальні втрати, а також допомагає відновити документи на майно та соціальний статус. Це також важливо для ОСББ, які можуть відновити свої правовстановлюючі документи та упорядкувати зобов’язання по комунальній заборгованості, – зазначив голова Громадської організації «Місто Сили», адвокат та кандидат юридичних наук Євген Гілін.

Громадська організація «Місто Сили» збирає історії людей, які отримали юридичну допомогу.

Аліна, яка була розгублена і не знала, з чого почати

Квартира Аліни розташована в «червоній зоні» Херсона і чотири рази постраждала від обстрілів, останній з яких стався 2 січня. Через небезпеку для життя жінка виїхала в інший регіон, проте продовжує стежити за ситуацією в рідному місті. Вона прагне задокументувати стан свого житла та отримати компенсацію, в тому числі через можливі репарації. Зізнається, що була збентежена і не знала, з чого почати. Проте допомога юристів Головної організації «Місто Сили» стала в нагоді.

– Юристка надала мені детальний перелік документів, які були потрібні, і чіткі вказівки, з чого почати. Тепер я отримала зрозумілу покрокову інструкцію, як діяти, – поділилася Аліна.

Олена, яка пережила втрату рідної людини під час окупації

Олена втратила батька на окупованій території Херсонщини, коли в серпні стався обстріл. Він залишився, щоб доглядати за дідусем, який категорично відмовився покидати рідне місто. Жінка, яка наразі проживає на підконтрольній Україні території, мала офіційно підтвердити смерть батька. Після звернення до поліції і СБУ, Олена отримала витяг з ЄРДР і звернулася до юриста ГО «Місто Сили».

– Фахівець, на ім’я Дмитро, дуже мені допоміг. Він уважно вислухав мене і підготував позовну заяву до суду. У результаті суд визнав факт смерті мого батька, – зазначила Олена. – Тепер хочу вступити у право спадщини на майно, яке залишилося на окупованій території.

Світлана, яка шукає справедливості

Світлана, мати п’ятирічного сина, звернулася до юристів, коли зіткнулася з проблемами в отриманні соціальної допомоги. Батько дитини не сплачує аліменти, і держава виплачує їх через соціальні служби. Коли жінка спробувала оформити допомогу для малозабезпеченої сім’ї, їй відмовили, посилаючись на недостатність доходів. Це спонукало її звертатися до юристів організації.

– Юристка уважно вислухала мене і підготувала два документи для звернення до відповідних інстанцій. Тепер я чекаю на відповіді, – підсумувала Світлана.

Лариса, яка отримала необхідні відповіді

Лариса, яка звернулася до юриста щодо питань спадщини, була вражена отриманою консультацією. Її мати залишила квартиру, яку потрібно переоформити. Однак у нотаріусі їй повідомили, що для цього потрібен технічний паспорт, якого не існує. Лариса вирішила звернутися до юриста ГО «Місто Сили», який підтвердив, що технічний паспорт не є обов’язковим у даному випадку.

– Завдяки юристу уникнула непотрібних витрат і отримала правильну консультацію, – підкреслила Лариса.

Заклик до мешканців Херсонщини, включно з ВПО

Юристи ГО «Місто Сили» надають безкоштовні консультації з таких питань:

  • Що робити у разі пошкодження майна внаслідок бойових дій?
  • Як отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло?
  • Як оформити право власності на житло чи земельну ділянку?
  • Що робити, якщо втрачені документи на нерухомість?
  • Як вирішити спір щодо меж земельної ділянки із сусідом?
  • Які кроки потрібні для оформлення спадщини на нерухомість?
  • Які права мають співвласники багатоквартирного будинку?
  • Як отримати аліменти на дитину?
  • Як оформити опікунство або усиновлення дитини?
  • Як захистити права дитини у разі розлучення батьків?
  • Як скласти заяву або скаргу до органів влади?
  • Що потрібно для виїзду дитини за кордон?

Цей перелік питань неповний, звертаючись, ви отримаєте необхідну юридичну допомогу.

Для реєстрації на безкоштовну участь у програмі допомоги:

Телефон для контактів: +38-095-216-46-11 (пн-пт з 09:00 до 18:00)

Телеграм-бот (пн-пт з 09:00 до 18:00)

Форма реєстрації доступна на сайті:

Електронна пошта: [email protected]

Разом ми сильні!

Громадська організація Місто Сили (Херсон), NGO MISTO SYLY, NGO The City of Power

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts