Ігор Бондаренко – херсонець, який став жертвою російських військових. Його викрали під час спроби виїзду з окупованої території, де він пережив імітацію розстрілу. Згадуючи ці події, Бондаренко зазначає:

«Моя історія – одна з багатьох. Деяких людей вже ніколи не знайдуть, інших тримають у неволі. Я вважаю, що мені пощастило вижити і я зробив все можливе, щоб вибратися живим».

Окупація Херсона: початок війни

Ігор Бондаренко – актор і журналіст, член Національної спілки журналістів України. Після тривалого проживання в Херсоні, він працював за кордоном як водій.

Повномасштабне вторгнення Ігор зустрів у Херсоні. Рано вранці 24 лютого 2022 року, він отримав дзвінок від сестри з Маріуполя.

«Вона сказала: “Все гаразд, ми в бомбосховищі.” Я не міг зрозуміти, чому все так спокійно», – згадує він.

Тільки згодом, зрозумівши, що почалася війна, Ігор усвідомив, що не встиг виїхати. Друзі радили йому залишити місто, але він сподівався на швидке завершення конфлікту. «Тепер розумію, що це була помилка», – додає Ігор.

Із знайомими із місцевих організацій обговорювали можливу зраду, але він намагався уникати таких думок, побоюючись за свою безпеку.

Невдала спроба виїзду

У червні 2022 року, після того як дружина Ігоря виїхала, він залишився в окупації.

«Коли ти сам на окупованій території, починаєш думати про безглузді речі. І я вирішив, що треба їхати. Ніхто не завадив мені відмовитися від цієї ідеї», – розповідає він.

Вже 10 серпня, після проходження кількох блокпостів, його затримали ФСБ на переході Каланчак.

«Вони казали, що давно мене шукали. Причини їхнього інтересу могли бути пов’язані з моїм минулим», – вважає він.

Серед причин – його роботи в театрах та участь у зйомках, які могли потрапити в їхній інтерес.

Допит у ФСБ тривав, його розмістили в сталевому контейнері на декілька годин.

Взаємодія з катом й імітація розстрілу

Ігор Бондаренко згадує катування. Його допитував Юрій Огурцов, обізнаний кат, відомий своєю жорстокістю.

«Цей чоловік виявився досить підлим, а його запитання були нестерпними», – говорить Ігор.

Коли Ігоря привезли на місце, що нагадувало розстрільний майданчик, він побачив яму, де вже лежали жертви. «Почувши постріл, я впав на коліна. Відчуття, що всі мої дні обірвуться тут, було жахливим», – додає він.

Під тиском до співпраці та фальшивий канал

Після недовгого утримання Ігора перемістили в інше місце, тримаючи в жахливих умовах без їжі. «Слова катів про розстріл звучали постійно», – згадує він.

Врешті, його схилили до співпраці, і він змусив себе створити проросійський Telegram-канал. Користуючись моментом, Ігор надіслав повідомлення своїм близьким, підтверджуючи, що залишився живий.

«Цей канал був фальшивим, підписники були переважно ботами», – підкреслює він.

Наслідки полону

Ігор повернувся до Херсона 25 листопада 2022 року, але відчував наслідки свого полону. Проблеми зі здоров’ям заважали йому працювати водієм.

«Лікарі говорили про серйозні наслідки, я отримав інвалідність», – ділиться він.

Зараз живе в Одесі, час від часу відвідує Херсон.

«Я маю намір піти до армії, але знаю, що моя доля може стати гіршою», – резюмує він.

Розмірковуючи про пережите, підкреслює важливість таких моментів у житті: «На краю смерті розумієш цінність життя», – говорить Ігор.

ХЕРСОН Онлайн общественно политическое интернет издание

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts