Херсонський міський суд визнав Тетяну Мінзу, уродженку Херсона, винною у колабораціонізмі. Вона працювала на підприємстві, яке було захоплене російськими військовими, та брала участь у проведенні незаконного референдуму. Суд призначив їй покарання у вигляді восьми років позбавлення волі.
Вирок містить інформацію про заборону для Мінзи займати посади в органах влади на термін у 15 років, а також брати участь у будь-якому виборчому процесі.
Тетяна Мінза свою провину не визнала. Вона стверджує, що до травня 2022 року перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна. Згодом їй запропонували стати заступницею директора в підприємстві “Агрофірма-радгосп «Білозерський»”, на що вона погодилась. Мінза підтвердила, що голосування проходило в приміщенні підприємства та на відкритому повітрі, й контролювала, щоб працівники не залишали роботу і отримували зарплату після голосування.
Захисник Мінзи наголосив, що її участь у незаконних виборах та референдумах не була свідома, адже вона не знала про можливу кримінальну відповідальність за такі дії. Він зазначив, що обвинувачення є загальним та ґрунтується на ненадійних свідченнях.
Захисник також повідомив про порушення її права на захист через відмову суду надати перекладача з української на російську мову. Проте судді зауважили, що Мінза раніше заповнювала документи українською мовою. У матеріалах справи також знаходиться копія її диплома, виданого українською мовою. Свідки підтвердили, що обвинувачена знала українську мову та вільно спілкувалась нею.
Згідно зі слідством, 17 червня 2022 року Мінзу призначили на посаду заступниці директора підконтрольного комунального підприємства “Агрофірма радгосп «Білозерський»”. Вона, зокрема, брала активну участь у проведенні незаконного референдуму про “приєднання” Херсонщини до Росії. Її обов’язки включали збір паспортів працівників, запис їхніх даних, видачу бюлетенів та ведення обліку голосуючих.
Шість свідків підтвердили, що Мінза відіграла активну роль у спостереженні за процесом голосування, переконуючи працівників брати участь у референдумі. Зарплата виплачувалася лише тим, хто голосував.