19 червня 2025 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації уклав угоду з ТОВ «Нові теплотехнології» на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Загальна сума контракту складає 15,3 мільйона гривень. Завершення робіт заплановано на кінець 2026 року.
Цей проєкт є другим етапом будівництва об’єкта. Перший етап розпочався у грудні 2023-го, коли компанія за 16,2 мільйона гривень займалася демонтажем старої будівлі та виконанням стартових робіт. Обидва тендери були проведені без конкуренції — ТОВ «Нові теплотехнології» стало єдиним учасником.
Новий медичний заклад має забезпечити комфортні умови для медичного персоналу та доступну допомогу для мешканців громади. Проєкт передбачає одноповерхову будівлю з усіма необхідними інженерними системами, кабінетами лікарів, процедурною кімнатою, зоною вакцинації та комфортною зоною очікування. Окрім того, планується встановлення сонячних панелей та системи збору дощової води.
Згідно з інформацією Центру журналістських розслідувань, об’єкт не був завершений до кінця 2024 року, і тепер розпочато новий етап, вартість якого становить 15,3 мільйона гривень. Таким чином, витрати на будівництво зросли більш ніж удвічі, а терміни реалізації проєкту відтерміновані.
Крім того, у квітні 2025 року на платформі Prozorro вже оголошували тендер на це ж будівництво, але переможець був усунутий з аукціону, а результати скасовані. Це вже не перший випадок спроби завершити будівництво, кожен наступний тендер стає дорожчим, а конкуренція на торгах залишається мінімальною або відсутня.
Загальна вартість проєкту складає 33,5 мільйона гривень, з яких 21,3 мільйона — це кошти, погоджені Європейським інвестиційним банком.

* Фото з сайту anticorruption-vymir.com.ua
У компанії з історією
ТОВ «Нові теплотехнології» зареєстроване з 2016 року і за цей час освоїло понад 500 мільйонів гривень бюджетних коштів, з яких майже 311 мільйонів були отримані після початку повномасштабного вторгнення. Більшу частину цих коштів компанія отримала на відновлення деокупованої частини Херсонщини.
Підприємство зареєстроване в Запоріжжі, а до 9 червня 2010 року його місце реєстрації було в Маріуполі. Статутний капітал компанії становить 36 тисяч гривень. Власність компанії складається лише з двох автомобілів марки DACIA LOGAN, що може свідчити про обмежені виробничі потужності. Директор і бенефіціар компанії Максим Лобинцев проживає в Маріуполі та також є власником двох інших компаній — ТОВ “НПФ ЮНІТ” та “СЕРВІС КОМФОРТ”, зареєстрованих на тимчасово окупованій території в Маріуполі.
ТОВ «Нові теплотехнології» фігурує в кримінальному провадженні щодо можливого привласнення бюджетних коштів. Ще у 2021 році до прокуратури надійшла заява про порушення під час ремонту Маріупольської міської лікарні. Через війну матеріали справи потрапили на тимчасово непідконтрольні Україні території, що ускладнило слідство. Вже у 2024 році суд дозволив відновлення справи на основі збережених документів.
Антикорупційна платформа “Антикорупційний вимір” повідомляє про підозри щодо підробки актів виконаних робіт на загальну суму понад 8 мільйонів гривень. Більшість тих договорів були укладені з підприємствами, контрольованими тим же бенефіціаром — Лобинцевим.
У березні 2025 року Антимонопольний комітет визнав ТОВ «Нові теплотехнології» порушником закону про захист економічної конкуренції, наклавши штраф за спотворення результатів торгів. Рішення було ухвалене адміністративною колегією Східного міжобласного територіального відділення АМКУ.
Встановлено, що Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області 25 червня 2025 року розпочало моніторинг процедури закупівлі на будівництво амбулаторії. Це сталося на підставі виявлення ознак порушень у документації. Моніторинг охоплює всі етапи закупівельного процесу — укладання та виконання договорів, а також скасування торгів.
Результати
Моніторинг будівництва амбулаторії в селі Давидів Брід на Херсонщині показав, що ключові контракти отримала компанія з сумнівною репутацією, яка фігурує у кримінальних справах, має досвід участі в антиконкурентних схемах та невиконаних зобов’язаннях. Відсутність реальної конкуренції на тендерах та недостатня публічна інформація про вартість робіт і стан виконання проєкту створюють ризики для використання бюджетних і міжнародних коштів.
Однак слід зазначити, що 25 червня 2025 року розпочато офіційний моніторинг закупівлі, що свідчить про наявність державного контролю за виконанням законодавства в цьому проєкті.
Це підкреслює необхідність прозорості у реалізації проєкту, зокрема чітких пояснень змін та регулярного інформування про хід виконання робіт в межах актуальних безпекових обмежень.
Матеріал підготовлено за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.